Informacje

 • Biegiem z "Glebą" po Stoczni Gdańskiej. "My nie odpuszczamy"

  17-06-2017 10:18

  Tancerz, który zdobył popularność w "You Can Dance"

  Taniec to nie wszystko

  TVN24

  Czerwcowa pogoda sprzyja biegaczom. Daniel Stenzel wraz z tancerzem i choreografem Maciejem "Glebą" Florkiem wybrał się na wspólny jogging po rozległych terenach Stoczni Gdańskiej. Nie zabrakło oczywiście widowiskowych upadków "Gleby".

  Maciej Florek spotkał się z reporterem TVN24 Danielem Stenzelem w Stoczni Gdańskiej. Miejsce to głównie kojarzy się z ważnymi wydarzeniami, które zmieniły bieg historii Polski. Jednak rozległe tereny, ścieżki i nietypowy klimat zachwycają też naszych biegaczy.

  - Tańczyć można w każdych warunkach, w każdym miejscu. My nie odpuszczamy. My jesteśmy zbudowani jako tancerze z muzyki i rytmu - opowiada "Gleba".

  Taniec i choreografia to nie wszystko

  Obecnie tancerz udziela się charytatywnie w wielu projektach, zajmuje się również tworzeniem choreografii do spektakli. Jak mówi, nie lubi tracić czasu.

  - Staram się udzielać. Z pomorskim hospicjum jestem już od paru lat. W zeszłym roku zorganizowaliśmy mecz charytatywny - opowiada.

  Maciej Florek uczestniczył w kampanii, która była adresowana do młodzieży. - "Młodość bez procentów" jest to kampania społecznościowa, która miała zniechęcić młodzież do spożywania alkoholu - mówi.

  - Cieszę się, że udało nam się zrobić kampanię, która była skierowana do młodych. Można rzeczywiście robić różne rzeczy, są różnego rodzaju zajawki. Ja byłem tancerzem, dzięki temu miałem okazję zainteresować się tańcem. Trochę mniej spędzałem czasu z kolegami w pubie. W ten sposób pokazywaliśmy pozytywny sposób, że można poszukać dla siebie coś fajnego - zapewnia.

  Zobacz całą rozmowę z Maciejem Florkiem:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...