Informacje

 • Retro jazda na rogatych saniach

  21-01-2012 17:40

  Niecodzienne zawody w Karkonoszach

  Zjazd saniami rogatymi

  TVN24

  Nietypowe zawody zjazdu na saniach rogatych odbyły się dziś w Karkonoszach w miejscowości Kowary. 270 lat temu pojawiła się tam pierwsza historyczna wzmianka o tym środku transportu. Reporter TVN24 Tomasz Mildyn sprawdzał, jak wygląda "rogata" biała jazda.

  - Sanie przywędrowały do nas w XVI w., a w 1815 r. po raz pierwszy znjeżdżano nimi turystycznie. Pokonano sześciokilometrową trasę z przełęczy Okraj do hotelu "Pod złotą gwiazdą" w Kowarach - tłumaczy burmistrz miasta, Mirosław Górecki.

  (Nie)typowy transport

  Sanie rogate służyły przede wszystkim jako środek transportu. Można je porównać do współczenych skuterów śnieżnych. Transportowano nimi wszystko i każdego.  - GOPR wykorzystywał je do transportowania zmarłych - opowiada Górecki.

  W sobotę w Kowarach rozegrano 11. Zjazd Saniami Rogatymi. Sportowych emocji było co nie miara, ale głównie chodziło o dobrą zabawę. - To jest oderwanie się od codzienności, inny świat po prostu. Dobrze się bawimy - mówili reporterowi TVN24 pan Waldek i Zbyszek, uczestnicy zawodów.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....