Informacje

 • Śląsk usuwa szkody po burzach. Strażacy wyjeżdżali ponad 200 razy

  09-07-2012 12:53

  Ulewy, wyładowania i gradobicia w niedzielne popołudnie

  Skutki nawałnicy w Rudzie Śląskiej

  Kontakt Meto/miguelk

  Liczne zalania budynków, powalone drzewa i połamane konary - to główne skutki burz z ulewami i gradem, które w niedzielę po południu przechodziły przez województwo śląskie. Strażacy musieli tam interweniować ponad 200 razy. Burze uszkodziły też linię energetyczną i 7 stacji transformatorowych, a w Wodzisławiu zniszczyły zabezpieczenia domów, które już wcześniej zostały pozbawione dachów.

  Burze z wiatrem, ulewnym deszczem i gradem wystąpiły w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Do usuwania ich skutków straż pożarna wyjeżdżała ponad 200 razy. Interwencje związane były przede wszystkim z usuwaniem powalonych drzew i konarów oraz pompowaniem wody z zalanych pomieszczeń.

  Wodzisław ucierpiał kolejny raz

  W Mierzęcicach nawałnice spowodowały uszkodzenia 7 stacji transformatorowych oraz linii energetycznej w miejscowości Pilica. Dostaw prądu zostało pozbawionych ok. 220 odbiorców.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego poinformowało w niedzielę, że po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni odnotowano zniszczenia w powiecie wodzisławskim, gdzie po wtorkowej burzy z domów zerwane zostały 22 dachy.

  - Część folii zabezpieczających budynki została zerwana, jednak na razie nie wiemy, jak duże są zniszczenia w ogóle - powiedział w niedzielne późne popołudnie dyżurny z Centrum.

  W Katowicach woda zalała m.in. osiedle Witosa.

  We wtorek poważne zniszczenia

  W wyniku wtorkowej burzy, która przeszła przez woj. śląskie w zeszłym tygodniu, zerwanych lub uszkodzonych zostało ponad 40 dachów - aż 22 w samym powiecie wodzisławskim i 10 w powiecie pszczyńskim. Zalanych zostało kilkadziesiąt budynków, m.in. izba przyjęć w szpitalu miejskim w Bytomiu. Prądu zostało pozbawionych kilkanaście tysięcy odbiorców w całym województwie.

  Zdjęcia Reporterów 24 z niedzielnych nawałnic:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • rura rura stalowa do wody na chmury
  Współczuję ,a wystarczy Chembuster lub najprostsza: rura rura stalowa do wody 3 4 cala 1 do 2m , trochę wiórów stalowych, butelka po napoju 1,5 l , 10 dkg kamieni kwarcowych, rękawiczki gumowe i 1 kg żywicy epoksydowej z utwardzaczem przeciąć butelkę nożyczkami w połowie posmarować wnętrze olejem wsypać kamyki do części z zakrętką włożyć wióry wsypać kamyki włożyć wióry wsypać kamyki włożyć wióry wsypać kamyki ubić aby zajmowało mało miejsca wymieszać żywicę i wlać do przygotowanej części butelki poczekać do stwardnienia żywicy usunąć części butelki nożem, nasunąć rurę w miejsce po zakrętce użyć można przewiązać do balkonu lub wkopać do ziemi
  ~artdawa4 /2012-08-08 17:43
 • Burza
  Noc 8/9 Lubartow mala burza kolo 20 potem od pld /zach. nadciągnela silna burza okolo 5 wyładowań doziemnych ulewa trwalo to okolo 4 godzin od 20 do 1-2 w nocy
  ~arabik /2012-07-09 12:22
 • Ale macie fajnie ..
  U mnie od czwartku żadnej burzy nie ma tylko sam deszcz :((
  ~Burzaa /2012-07-09 09:31
 • BURZA
  NAD WARSZAWĄ PRZECHODZI WŁAŚNIE POTĘŻNA BURZA:(
  ~KASIA /2012-07-09 00:06
 • katowice
  po ulewie o 19 nie dało sie dojechac do Chorzowa wszystkie tunele zalane i wypadkow masa
  ~danielk /2012-07-08 23:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Zakończył się weekend majowy, dla wielu będący nieformalną inauguracją sezonu le...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...