Informacje

 • Kilka gorących chwil, potem ochłodzenie. Będzie burzowo

  18-06-2017 15:05

  Prognoza pogody na pięć dni

  Będzie gorąco

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  Początek tygodnia zapowiada się gorąco i burzowo. Potem przyjdzie ochłodzenie.

  W poniedziałek zachmurzenie będzie małe, miejscami umiarkowane. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, częściowo na Kujawach, Lubelszczyźnie i Mazowszu miejscami wystąpi przelotny deszcz. Lokalnie niewykluczone są słabe burze z opadami od 5 do 15 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się przeważnie słaby.

  Upał

  We wtorek będzie więcej opadów, ale za to zrobi się jeszcze cieplej. W całym kraju popada przelotny deszcz, pojawią się także burze z opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru od 60 do 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie spadnie grad. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy.

  Ochłodzenie

  W środę na Podlasiu popada słaby przelotny deszcz. Poza tym będzie  pogodnie. Słupki rtęci wskażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 24 na Podkarpaciu. Porywy wiatru okresami dojdą do 60 km/h.

  W czwartek przelotny deszcz pojawi się jedynie na Suwalszczyźnie. Poza tym na ogół dzień zapowiada się słonecznie. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

  W piątek to na południu kraju wystąpi przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 28 na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...