Informacje

 • Lodowata noc z wtorku na środę czeka część nas

  09-05-2017 07:16

  Sprawdź, gdzie są ostrzeżenia

  Miejscami pojawią się przymrozki

  flickr.com/sunshinecity (CC BY 2.0)

  Trwa ochłodzenie. Wszystko przez zimne powietrze pochodzenia arktycznego, które napływa do naszego kraju. Przez to w najbliższym czasie na termometrach zobaczymy ujemne wartości.

  Temperatura w Polsce spadła w ostatnim czasie tak bardzo, że w nocy prognozowane są przymrozki. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dużej części kraju.

  Alerty są ważne w województwach:

  - łódzkim do środy do godz. 7. Temperatura miejscami spadnie do -1 st. C. Przy gruncie spodziewana jest temperatura -3 st. C.

  świętokrzyskim do środy do godz. 7. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury od -2 st. C, a przy gruncie do -3 st. C.

  - śląskim do środy do godz. 7. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 st. C. W nocy z wtorku na środę temperatura minimalna spadnie lokalnie do -3 st. C, w rejonach podgórskich - do -6 st. C.

  - małopolskim, podkarpackim w nocy z wtorku na środę temperatura minimalna spadnie do -3 st. C, a w rejonach podgórskich lokalnie nawet do -7 st. C.

  Co oznacza alert?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...