Informacje

 • Mniej burz, chłodniej i wietrznie

  31-05-2017 06:06

  Prognoza pogody na dziś

  Dziś rozpogodzenia i już bez upału

  Do Polski zaczyna płynąć chłodniejsze powietrze z zachodu.

  Dziś na zachodzie Polski będzie bez opadów. Poza tym stopniowo będą zanikać przelotne opady deszczu. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie mogą pojawić się burze (10-20 l/mkw. i porywy do 80 km/h). W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Podkarpaciu.

  Wietrzna północ

  Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu, ale na północy kraju możliwe są porywy do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie bardzo zróżnicowana. Wyniesie od poniżej 60 procent na północnym zachodzie kraju, przez 60-70 proc. w pasie od południowego zachodu do północnego wschodu i 70-80 proc. od południa po krańce północno-wschodnie. Najwyższa wilgotność wystąpi na południowym wschodzie i wyniesie tam ponad 80 proc. Warunki biometeorologiczne w całym kraju okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

   

  DZIEŃ: przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe 1011 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 985 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: pogodnie. Temperatura maksymalna 22 st. C Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie, w południe 1005 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: stopniowo zanikający przelotny deszcz. Po południu rozpogodzenia. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: pogodnie. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie w południe 1002 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...