Informacje

 • Następne pięć dni: deszcz, śnieg i porywisty wiatr

  25-11-2011 17:58

  Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższych pięć dni

  Następne pięć dni: deszcz, śnieg i porywisty wiatr

  W weekend będzie mocno wiało i padało

  Shutterstock

  Deszcze, śnieg i porywisty wiatr. Pogoda nie dopisze przez najbliższe pięć dni. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, przyjdzie załamanie aury i prawdziwa szaruga jesienna.

  W sobotę we wschodniej części kraju czeka na przelotny deszcz, a nawet śnieg. Na zachodzie pogodnie, ale na Wybrzeżu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 do 8 st. C. Już od tego dnia zacznie wiać nad Polską silny wiatr, nawet do 80 km/godz.

  Na koniec tygodnia pohula wiatr

  Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Śląsku będzie w niedzielę dość pogodnie. Jednak poza tymi regionami zachmurzenie będzie duże i to z opadami deszczu, a na Podkarpaciu nawet śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie silny i porywisty, w porywach 70-90 km/godz., a w strefie przybrzeżnej porywy do ponad 120km/godz.

  Śnieżny poniedziałek na wschodzie


  Na Podlasiu na początku tygodnia spadnie deszcz ze śniegiem. W pozostałych częściach kraju będzie natomiast pogodnie, ale chłodno. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie jeszcze mocno wiać w całej Polsce - okresami w porywach do 70 km/godz.

  Wtorek i środa bardziej pogodne

  Na ogół pogodnie, okresami więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie we wtorek wiać umiarkowanie. W środę też będzie pogodnie w całym kraju. Jednak słupki rtęci pokażą od od 4 st C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Tego dnia będzie też wiać halny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • haha
  mieszkam na Opolszczyźnie i nie spadło ani kropla deszczu
  ~dddd /2011-11-26 16:15
 • Burza
  A czy będą burze ?
  ~Kuba /2011-11-26 13:37
 • i dobrze
  od jakiegoś czasu mamy w europie susze deszcz śnieg jest potrzebny pogodziaże mogliby być z tego zadowoleni czasem wiem ze instrukcja mówi zapowiadać śnieg deszcz jak coś złego nieprzyjemnego ale gdy susza powinno być odwrotnie
  ~cain /2011-11-26 09:45
 • porYwisty, nie porwisty
  ratunku!
  ~korektris /2011-11-26 09:20
 • kiedy przyjdzie zima i czy święta będe białe podobno że w lutym ma być zima
  mam pytanie do synoptyków kiedy bedzie śnieg i ta prawdziwa zima przyjdzie na górny śląsk czyli Częstochowa i okolice n. kalej wręczyca wielka itd...... juz nie możemy się doczekać zimy czy boże narodzenie będzie białe. w drugiej połowie grudnia bedzie zima.
  ~Piotrek /2011-11-26 00:52

Raporty specjalne

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Temperatura nad ranem miejscami spada do 5 st. C. Za dnia dobije do 20 st. C. To...

Tomasz Wasilewski

alt

Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weeke...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....