Informacje

 • Pogoda na 16 dni: upalny koniec lipca. Nawet 35 stopni C

  21-07-2013 18:03

  Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Pogoda na 16 dni: upalny koniec lipca. Nawet 35 st. C

  PAP/EPA, TVN Meteo

  Ostatnie 10 dni lipca zapowiada się naprawdę gorąco, bo zwrotnikowe powietrze zapewni nam niemal śródziemnomorskie temperatury. W ostatnią lipcową niedzielę sięgną 35 st. C, a lokalnie nawet 37 st. C, a kolejny, już sierpniowy weekend niemal jej dorówna. Taka upalna pogoda będzie miała jedną wadę - razem z nią nadciągną do Polski gwałtowne burze.

  Ostatni tydzień miesiąca zaczniemy umiarkowanymi wartościami 21-20 st. C w najchłodniejszych północno-wschodnich regionach i sporo wyższymi 29-27 st. C na Dolnym Śląsku.

  Taki rozkład temperatur między regionami utrzyma się przez większość tygodnia, jednak z dnia na dzień wskazania na termometrach będą pokazywać coraz wyższe. Już w piątek 26 lipca Suwalszczyzna odnotuje 26 st. C, a Dolny Śląsk 31 st. C.

  Wyjątkowo upalna niedziela

  Kulminacja upału nastąpi w niedzielę 28 lipca. Nawet w najchłodniejszych miejscach Polski ma być wtedy 28 st. C, a na rozgrzanym południu termometry pokażą aż 35 st. C. Według synoptyka TVN Meteo Wojciecha Raczyńskiego lokalnie temperatury mogą być jeszcze wyższe i sięgać nawet 37 st. C.

  W nowym tygodniu, od 29 lipca, zacznie się nieco ochładzać, choć to nie do końca właściwe słowo, bo nadal będzie bardzo ciepło. Według prognozy pogody w najchłodniejszy dzień tego tygodnia, czyli w środę 31 lipca temperatury w Polsce wyniosą od 23 do 28 st. C.

  Gorący początek, potem umiarkowanie

  Druga część tygodnia to mocny skok do góry - na termometrach zobaczymy od 23-25 st. C w najchłodniejszych regionach do 32-34 st. C w najcieplejszych miejscach.

  Według obecnych wskazań modeli pogodowych kolejne dni sierpnia pozwolą nam nieco odpocząć od skwaru. Marznąć jednak nie powinniśmy. Między 4 a 6 sierpnia temperatury na cieplejszych obszarach Polski obniżą się z 27 do 25 st. C, a w najchłodniejszych województwach z 22 do 20 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Idą zmiany w pogodzie. Subtelnie sygnalizują to dymy elektrowni Siekierki w Wars...

Tomasz Wasilewski

alt

Aktywny niż, który przeszedł nad Polską w weekend sprowadził do nas zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem pogodnego wyżu znad Wysp Bryt...