Informacje

 • Pogoda znowu zacznie się psuć

  05-06-2017 13:36

  Prognoza pogody na pięć dni

  Będziemy musieli zmierzyć się z opadami

  Foto: Shutterstock/Ventusky.com; film: TVN24

  W najbliższych dniach aura będzie zmienna. Opady będą się przeplatały ze słońcem, a maksymalna temperatura dojdzie do 28 stopni. Deszczowi będą jednak towarzyszyły burze, a lokalnie także grad.

  Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim frontu atmosferycznego. Za nim napłynie gorące i wilgotne powietrze z południowego zachodu. Odczujemy komfort termiczny, a na południu i południowym wschodzie nawet gorąc.

  Wtorek z deszczem

  Na północnym wschodzie będzie pogodnie. Poza tym spodziewamy się przelotnego deszczu i burz - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 22 stopni na Pomorzu do 28 na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-wschodni.

  W środę wiele pogodnych miejsc

  Na zachodzie i północy pojawią się przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać od 18 stopni na Pomorzu Zachodnim do 23 na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni.

  Słoneczny czwartek

  W czwartek będzie słonecznie, jedynie na północy możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna w dzień od 19 stopni na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

  Piątek ze słońcem, ale nie wszędzie

  Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, uprzykrzą życie mieszkańcom na północy. Poza tym będzie słonecznie. Termometry w dzień pokażą od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 28 na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, zachodni.

  Sobota z deszczem

  Również w sobotę utrzymają się przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i w centrum burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 22 stopni na Pomorzu do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Z zachodu będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...