Informacje

 • Prognoza na 16 dni: delikatne mrozy dopiero po pierwszym tygodniu stycznia

  29-12-2013 17:37

  Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Prognoza na 16 dni: sporo ciepła

  TVN Meteo/ Kontakt24/ Jaga_

  Synoptycy zapowiadają, że czeka nas umiarkowanie ciepły styczeń. I jak podkreślają - zimy dalej nie widać. Przeważać będą dodatnie temperatury, dzięki napływowi ciepłych mas powietrza z południa i zachodu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, którym sporadycznie może towarzyszyć słaby śnieg.

  Dodatnie wartości na termometrach gwarantuje nam polarnomorskie atlantyckie powietrze, które łagodzi klimat i sprowadza co najwyżej opady deszczu, zamiast śniegu.

  Dzięki niemu na ostatnie dni grudnia i pierwszy tydzień stycznia synoptycy prognozują umiarkowanie wyrównaną i stabilną temperaturę. Przewidywane wartości minimalne utrzymają się na poziomie 1-4 st. C, podczas gdy wartości maksymalne w zakresie 6-8 st. C w ciągu dnia.

  Delikatne ochłodzenie

  Dopiero po 7 stycznia nastąpi nieznaczne ochłodzenie, a w ciągu dnia w niektórych regionach kraju dzienna temperatura będzie ujemna. W środę 8 stycznia termometry w całym kraju wskażą 1-4 st. C, a już w czwartek zero lub góra 5 st. C.

  Według prognoz najchłodniej będzie 10 i 11 stycznia. W piątek i sobotę najprawdopodobniej na wschodzie kraju wartości minimalne wskazywane przez termometry będą wynosiły -1 st. C, a maksymalne 3-4 st. C.

  Powrót na plus

  Meteorolodzy przewidują, że wartości powyżej zera odnotujemy już w niedzielę. 12 stycznia słupki rtęci wskażą 1-6 st. C, zaś na poniedziałek (13 stycznia) przewiduje się temperaturę 3-7 st. C. Wtorek będzie nieznacznie chłodniejszy - 14 stycznia słupki rtęci wskażą od zera do góra 5 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ciepła zima ???
  Dla mnie to koszmar
  ~Sebastian /2014-01-03 22:29
 • zima
  Czy zima jest lekka czy bardzo ciężka (mrozy syberyjskie) to owadów szkodników będzie ta sama ilość , one mają takie metody przystosowawcze że nie zaskakują ich żadne skrajne warunki atmosferyczne, a mroźnej i śnieżnej zimy w tym roku nie będzie a także w kolejnych latach ja wam to mówię , ja Czesio
  ~Czesio /2014-01-03 16:44
 • pogoda
  takie długie prognozy to jak wróżenie z fusów :) równie dobrze w połowie stycznia może juz byc śniegu po kolana i -20
  ~Mario /2013-12-31 15:22
 • ZIMA TYLKO NA 2-3 TYGODNIE
  Do ststvbgvgd NIE MYŚLE ŻE NIE BEDZIE ROBACTWA TYLKO BEDZIE TROCHE MNIEJ.I NIE SPINAJ SIE INTERNETOWY NAPINACZU BO TO DOBRE DLA DZIECI PO 12 LAT
  ~JARAS /2013-12-31 14:09
 • do ~JARAS
  A myślisz jełopie, że jak będziesz miał -20 czy -30 przez 2-3 tyg. to nie będzie owadów i robactwa w lecie. I tak będą To tylko taki mit zimnolubów za mroźną zima tak samo jak z zachorowaniami na grypę, że więcej zachorowań na grypę jest jak jest bardzo ciepła zima a to nie do końca prawda. Myślisz, że jak jest kilkanaścia stopni mrozu to wirusów niema i nie można zachorować. To się grubo mylisz!!
  ~sfsfvbgvgb /2013-12-30 19:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Skąd tak zimno wiosną? Płacimy haracz za ciepłą zimę. Przypominam, że grudzień i...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...