Informacje

 • Prognoza pogody na 16 dni: widać wiosnę. Nawet 14 stopni na plusie

  24-02-2013 17:24

  Wiosenne temperatury przed 21 marca

  Prognoza pogody na 16 dni: idzie wiosna

  Fot.: Shutterstock/ TVN Meteo / Film: TVN Meteo

  Im dalej patrzymy w przyszłość, tym cieplej. Na horyzoncie już w drugim tygodniu marca widać dwucyfrowe wartości temperatury - na plusie. Według 16 dniowej prognozy pogody 11 marca termometry pokażą 14 st. C.

  W ostatnim tygodniu lutego o mrozach możemy zapomnieć. W całym kraju słupki rtęci pokażą od 0 do kilku stopni Celsjusza na plusie. Dodatnim temperaturom towarzyszyć będą opady deszczu lub mżawki. Będzie topić się padający w minionym tygodniu śnieg, więc na ulicach i chodnikach będziemy walczyć z kałużami. Synoptycy zapowiadają też sporo mgieł, zwłaszcza o poranku, na co szczególna uwagę powinni zwrócić kierowcy.

  Najcieplejszymi dniami nadchodzącego tygodnia będą piątek, 1 marca i sobota 2 marca, kiedy na termometrach w najcieplejszym momencie dnia i najcieplejszym miejscu Polski zobaczymy 7 i 8 st. C.

  - Taka aura związana będzie z aktywnym niżem "Tomasz" znad Włoch, który wpompuje do nas ciepłe i wilgotne masy powietrza z południowego wschodu, ale jednocześnie przyniesie chmury i deszcz - podaje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

  Przed nami ostatnie dni mrozu

  Po tygodniu pluchy na chwilę przyciśnie mróz. Według prognozy długoterminowej od 4 marca na trzy dni temperatura spadnie. Najchłodniej powinno być we wtorek, 4 marca, kiedy słupki rtęci pokażą od -5 do 0 st. C.

  Jak tłumaczy Unton-Pyziołek, mróz będzie konsekwencją zimnych mas powietrza z północy, zaciąganych do nas przez skandynawski niż. Najniższych wartości powinniśmy spodziewać się na naszym biegunie zimna, w Suwałkach.

  Wiosna tuż tuż

  Po tym krótkim ochłodzeniu temperatura będzie piąć się śmiało w górę - zapowiadają synoptycy. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. W drugim tygodniu marca czekają nas wręcz wiosenne temperatury. W czwartek 7 marca temperatura maksymalna, według długoterminowej prognozy pogody, powinna wynieść 7 st. C, by już za cztery dni (11 marca) podwoić tę wartość do 14 st. C!

  - To ocieplenie przyniesie rozległy niż. Ściągnie za sobą ciepłe masy powietrza znad Morza Śródziemnego i deszczonośne chmury. Na zachodzie Europy spadnie ulewny deszcz, w Alpach dosypie z pół metra śniegu. Dla Polski ulew modele meteorologiczne nie wyliczyły, choć nieco deszczu spadnie - wyjaśnia meteorolog TVN Meteo.

  DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY - CZYTAJ KOMENTARZ SYNOPTYKA

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gosc
  zas sie pogoda robi na opolszczyznie moglo padac intensywnie na opolszczyznie jest za sucho brakuje opady deszczu intensywne opady deszczu ma byc zimno i chlodno opady deszczu intensywne opady ulewne deszcze do konca tygodnia do 30 czerwca tak ma byc do konca tygodnia do 30 czerwca maja zapowiadac we wszystkich prognozach i wiatry slabe maja byc .
  ~gosc /2013-06-12 06:20
 • gosc
  juz dzisiaj padal snieg na opolszczyznie pieknie fajnie i tak ma byc intensywne opady sniegu minusowe przymroski do 18marca i wiatry slabe maja juz byc takie prognozy maja wszedzie prognozach byc tak maja zapowiadac na dolnym slasku i na gurnym slasku intensywne opady sniegu minusowe przymroski i wiatry slabe maja juz byc wszedzie jeszcze ma byc zimno tak prognozach wszedze maja muwic.
  ~gosc /2013-03-01 11:45
 • Ciepło
  Nareszcie Ciepło
  ~kubek /2013-02-26 19:45
 • Gosc 2
  ludzie nauczcie sie pisac!!!
  ~va44m8 /2013-02-26 19:21
 • pogoda
  w 1 prognozie muwią że za 2 tygodnie przyjdzie znowu zima w dzień od -1 do 2 a w nocy około -5
  ~mit /2013-02-26 16:07

Raporty specjalne

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Temperatura nad ranem miejscami spada do 5 st. C. Za dnia dobije do 20 st. C. To...

Tomasz Wasilewski

alt

Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weeke...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....