Informacje

 • Prognoza pogody na 16 dni: zrobi się chłodniej, ale na krótko. Jesień ciepło nas przywita

  08-09-2013 17:36

  W drugiej połowie września powinno nastąpić ocieplenie

  Prognoza pogody na 16 dni: Przyjdzie ochłodzenie, ale jesień ciepło nas przywita

  Fot. Kontakt Meteo/Łukasz M, film: TVN Meteo

  W ciągu kilku kolejnych dni można spodziewać się ochłodzenia. - Wszystkie regiony po kolei przypomną sobie, co to chłodna jesień - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Jednak jesień ciepło nas przywita, a temperatury nas zaskoczą.

  Powoli kończy się lato, a wraz z nim odchodzą wysokie temperatury. W ciągu kilku kolejnych dni Polska dostanie się pod wpływ mas powietrza napływających z zachodu, dlatego można spodziewać się deszczów.

  Pogoda jak na wyspach

  Temperatura spadnie, w nadchodzącym tygodniu spodziewać się można od 14 (w miejscach zachmurzonych) do około 20 st. C (w miejscach, w których wystąpi rozpogodzenie).

  Wyjątek stanowić będą: poniedziałek i środa, gdzie według prognoz na południowym wschodzie, termometry wskażą do 24-26 st. C.

  Natomiast kumulacja chłodów nastąpi około 17 września. Wtedy bowiem słupki rtęci spadną do zaledwie 11-17 st. C.

  - W Polsce do 18 września pogoda będzie jak w Szkocji - pochmurna, chłodna, a nad morzem wietrzna - podaje Arleta Unton-Pyziołek.

  Po 20 września przyjdzie babie lato

  W środę, 18 września powinno zrobić się nieco cieplej i według prognozy temperatura będzie wzrastać.

  - Nad wschodnią Europa rozbuduje się wyż, który skutecznie zablokuje niże atlantyckie, niebo przetrze się i rozpogodzi. Po 22 września cyrkulacja południowa skieruje do Europy Środkowej ciepłe masy powietrza z południa i nastąpi pierwsze tej jesieni babie lato - dodała Arleta Unton-Pyziołek

  Pierwszy jesienny weekend będzie bardzo ciepły. Synoptycy prognozują około 19-25 st. C. Pogodna aura utrzyma się do 24 września, kiedy słupki rtęci powędrują nawet do 26 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • muły z tvn meteo
  wy się małpy zawsze mylicie
  ~rumcajs /2013-09-11 17:22
 • Centrum wciąz spragnione deszczu
  Niże atlantyckie - przybywajcie :-)
  ~MiKi /2013-09-10 14:47
 • Już jest nieaktualna
  Juz wczoraj na TVN szczegółowa prognoza dla Warszawy pokazywała ze 21 i 22 wrzesnia bedzie 14 st. a szesnastodniowa pokazuje dla Polski 19-25. Moze dzisiaj zamieszcza mój komentarz bo wczoraj dwa razy odrzucili
  ~olo /2013-09-10 08:33
 • TVN prognozuje sam
  i zobaczymy z jakim efektem. Amerykańskie prognozy, z których korzysta zazwyczaj TVN nic nie mówią o temperaturach na poziomie 26C we wrześniu. W Warszawie najcieplej ma być 19-go - 21C, poza tym od 12 do 17C. Jestem gotów się założyć, że Jankesi mają rację, a TVN znów "podkręca" atmosferę dla oryginalności, a po kilku dniach pokaże się symptayczną panią z afro, która z rozbrajającym uśmiechem powie, że to przecież tylko prognoza i ma prawo się nie sprawdzić. Ja mam tylko pytanie czy Państwa stacja tak samo "odpowidzialnie" podchodzi do reszty wiadomości, bo lubię TVN i nie chciałbym nabrać przekonania, że Wasza wiarygodność jest taka sama jak pogodowa. Chyba że pogoda jeszcze nie wie, że musi się słuchać synoptyków TVN i że się zmieni...?
  ~Wojtek /2013-09-09 07:11
 • Ale ale
  Ale ale to już nieaktualne .
  ~update /2013-09-08 23:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Zakończył się weekend majowy, dla wielu będący nieformalną inauguracją sezonu le...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...