Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: będzie bardzo ciepło

  19-06-2017 06:26

  Miejscami popada i może zagrzmieć

  Poniedziałek na ogół będzie pogodny

  Foto: Pawel Pacholec/flickr.com (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  W wielu regionach może popadać przelotny deszcz. Lokalnie mogą pojawić się burze. Będzie gorąco, termometry pokażą od 24 do 29 stopni.

  W poniedziałek w kilku miejscach będzie pogodnie. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, częściowo na Kujawach, Lubelszczyźnie i Mazowszu miejscami wystąpi przelotny deszcz. Lokalnie niewykluczone są słabe burze z opadami od 5 do 15 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Prawdopodobieństwo, ze zagrzmi, wynosi 30 procent. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się przeważnie słaby.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza przekroczy 70 procent na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach i na Suwalszczyźnie. W pasie województw centralnych wilgotność powietrza będzie oscylowała między 70 a 60 proc., a na południu spadnie poniżej 60 proc. W całym kraju odczujemy ciepło, będą również panowały dobre warunki biometeorologiczne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Trójmiasto

  Na ogół pogodnie, ale możliwy krótkotrwały, przelotny deszcz.  Temperatura maksymalna 26 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, północno-zachodni.  Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe 1021 hPa.

  Kraków

  Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna 27 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 991 hektopaskali.

  Poznań

  Przeważnie słonecznie. Temperatura do 28 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1010 hektopaskali.

  Warszawa

  Na ogół słonecznie. Okresami może się chmurzyć i niewykluczone słabe opady. Temperatura maksymalna 27 stopni. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni. Ciśnienie spada, w południe 1006 hPa.

  Wrocław

  Na ogół słonecznie. Temperatura do 29 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni. Ciśnienie w południe 1007 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....