Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  czeka nas burzowy i ciepły dzień

  15-05-2017 06:21

  Zagrzmi niemal w całym kraju

  Zagrzmi niemal w całym kraju

  Foto: Gorupka/Flickr (CC BY 2.0); film: TVN Meteo

  W poniedziałek poza opadami pojawią się także burze i to prawie w całym kraju. Będzie jednak ciepło. Termometry wskażą do 22 stopni Celsjusza.

  Poniedziałek niemal w całym kraju zapowiada się deszczowo i z burzami. Lokalnie spodziewamy się opadów rzędu 10-20 l/mkw. i porywów wiatru do 80 km/h. Parasole nie przydadzą się jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, ponieważ tam powinno się obyć bez opadów.

  Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Lubelszczyźnie. Wiatr powieje z zachodu. Przeważnie będzie słaby, a chwilami umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1012 hPa.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza wyniesie od 70 procent na południowym wschodzie do ponad 80 proc. na północy, zachodzie i w centrum kraju. Wszędzie odczujemy ciepło, jednak pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie zmienne. Przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw. opadu i  porywy wiatru do 70 km/h). Temp. maks. 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe 1025 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 70 km/h). Temp. maks. 21 st. C. Wiatr słaby. Ciśnienie rośnie, w południe 995 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie zmienne. Przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 70 km/h). Temp. maks. 21 st. C Wiatr słaby. Ciśnienie w południe 1016 hPa, rośnie.

  WARSZAWA

  Rano pogodnie, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia. W drugiej części dnia przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw. opadu i porywy do 80 km/h). Temp. maks. 21 st. C. Wiatr przeważnie słaby. Ciśnienie waha się, w południe 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie zmienne. Przelotny deszcz i burze (10-20 l/mkw. opadu i  porywy wiatru do 70 km/h). Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby. Ciśnienie w południe 1011 hPa, rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...