Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: północ Polski w deszczu, słońce na południu

  26-10-2013 06:23

  Termometry wskażą nawet 22 st. C

  Prognoza pogody na dziś: na północy i w centrum kraju przydadzą się parasole

  Fot. Shutterstock, film: TVN Meteo

  Sobota będzie pogodna w południowej części kraju. Tam będzie też bardzo ciepło, słupki rtęci powędrują do powyżej 20 st. C. W pozostałej części kraju przydadzą się parasole, ponieważ tam należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

  W ciągu dnia pogoda będzie zróżnicowana. Na północy, na zachodzie i w centrum należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Im dalej na południe tym będzie słoneczniej. W tej części Polski padać nie powinno, jednak niewykluczone, że rano pogodę nieco zepsuje mgła.

  Ciśnienie będzie spadać, w południe, w Warszawie wyniesie 1000 hPa.

  Będzie bardzo ciepło. Na południu oraz na Ziemi Łódzkiej termometry wskażą nawet 20-22 st. C. W Wielkopolsce, na Mazowszu oraz na Lubelszczyźnie słupki rtęci powędrują do 19 st. C. Z kolei na Ziemi Lubuskiej temperatura sięgnie 17-20 st. C. Nieco chłodniej będzie na północy, na Warmii i Mazurach i na Podlasiu (16 st. C), z kolei na Suwalszczyźnie 14 st. C.

  Ciepło na południu, chłodno na północy

  Najbardziej wilgotne powietrze (około 80 proc.) będzie w strefie frontu, czyli na zachodzie i na północy kraju. Im dalej na południowy wschód, tym wilgotność będzie niższa, do poniżej 50 proc.

  Na południu będzie ciepło, w centrum odczujemy komfort termiczny, z kolei na północy będzie chłodno, ponieważ tam odczucie chłodu spotęguje silny wiatr.

  Na południowym wschodzie oraz w części centrum biomet będzie neutralny, natomiast w pozostałej części kraju niekorzystny. 

  Prognoza pogody dla pięciu miast Polski:

  WARSZAWA

  W ciągu dnia pogodnie. Wieczorem możliwy deszcz. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1001 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w strefie brzegowej w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1008 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1000 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 990 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do ~kojhkhk
  Pomarzyć sobie każdy może. Niestety tak zimno nie będzie. Zamiast tego najcieplejszy październik od 2008 roku i rekompensata za chłodny, deszczowy wrzesień.
  ~anonime345 /2013-10-26 16:43
 • chce snieg
  omg ale upal jest na tym dworze nieda sie ic robic chce juz snieg i temperature okolo 0 stopni
  ~kojhkhk /2013-10-26 13:25
 • Pogoda koniec października - pierdoły Wasilewskiego
  Panie Wasilewski pan jesteś nie normalny czy co?? Dla Pana temperatury 10-15 stopni z deszczem lub ze słońcem to za dużo jak na koniec października i początek listopada. Tylko pan o śniegu i temperaturach poniżej 0, najczęście takich listopadów w XXI wieku nie pamiętam, w XX pewnie się zdarzały. Puknij się Panie Wasilewski w łeb!!!!!!!!!!!!
  ~anonim45ghv /2013-10-25 20:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Skąd tak zimno wiosną? Płacimy haracz za ciepłą zimę. Przypominam, że grudzień i...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...