Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: śnieg, deszcz, kiepski biomet

  29-01-2013 06:32

  Będzie za to ciepło, nawet 7 stopni C

  Prognoza pogody na dziś: popada śnieg z deszczem i deszcz

  Fot. Kontakt Meteo/Jaga_ / Film: TVN Meteo

  Opady śniegu z deszczem i deszczu zdominują wtorkową aurę. Dużo chmur i wilgoci sprawi, że pogoda będzie dziś pogarszać nam samopoczucie. Pocieszeniem mogą być wysokie jak na styczeń temperatury - na zachodzie kraju sięgną nawet 7 st. C.

  We wtorek, jak pokazuje prognoza pogody, w całym kraju będzie padać. W województwach zachodnich spodziewamy się deszczu, na pozostałym obszarze kraju - deszczu ze śniegiem.

  Miejscami będzie, jak na styczeń, bardzo ciepło. Szczecin, Zielona Góra - tu słupki rtęci mogą pokazać nawet 7 st. C. 6 st. C pokażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim, a po 5 st. C będzie na Dolnym Śląsku i w Poznaniu. Trzy stopnie powyżej zera są prognozowane m.in. dla Trójmiasta i dla Łodzi. Na wschodzie kraju, gdzie ma być nieco chłodniej, słupki rtęci wskażą od -1 do 1 st. C.

  Wiatr, umiarkowany i dość silny, miejscami może wiać z prędkością 60 km/h. W górach mogą wystąpić porywy dochodzące do 90-100 km/h.

  Słabe warunki biometeo

  Fakt, że na zachodzie termometry wskażą nawet 7 st. C, sprawi, że mieszkańcy tamtych regionów odczują komfort termiczny. Nie będzie im ani za ciepło, ani za zimno. W pozostałych regionach dominować będzie albo chłód, albo zimno. Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka - dojdzie do 90-90 proc.

  Biomet okaże się niekorzystny. I to wszędzie.

  Prognoza pogody dla największych miast w Polsce

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno, z opadami śniegu i śniegu z deszczem powodującym gołoledź. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem przechodzącym w deszcz. Opady deszczu marznące, powodujące gołoledź. Oblodzone drogi i chodniki.

  Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1000 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 994 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego, powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem - marznącym, powodującym gołoledź. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 988 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Idą zmiany w pogodzie. Subtelnie sygnalizują to dymy elektrowni Siekierki w Wars...

Tomasz Wasilewski

alt

Aktywny niż, który przeszedł nad Polską w weekend sprowadził do nas zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem pogodnego wyżu znad Wysp Bryt...