Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: śnieg, deszcz, kiepski biomet

  29-01-2013 06:32

  Będzie za to ciepło, nawet 7 stopni C

  Prognoza pogody na dziś: popada śnieg z deszczem i deszcz

  Fot. Kontakt Meteo/Jaga_ / Film: TVN Meteo

  Opady śniegu z deszczem i deszczu zdominują wtorkową aurę. Dużo chmur i wilgoci sprawi, że pogoda będzie dziś pogarszać nam samopoczucie. Pocieszeniem mogą być wysokie jak na styczeń temperatury - na zachodzie kraju sięgną nawet 7 st. C.

  We wtorek, jak pokazuje prognoza pogody, w całym kraju będzie padać. W województwach zachodnich spodziewamy się deszczu, na pozostałym obszarze kraju - deszczu ze śniegiem.

  Miejscami będzie, jak na styczeń, bardzo ciepło. Szczecin, Zielona Góra - tu słupki rtęci mogą pokazać nawet 7 st. C. 6 st. C pokażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim, a po 5 st. C będzie na Dolnym Śląsku i w Poznaniu. Trzy stopnie powyżej zera są prognozowane m.in. dla Trójmiasta i dla Łodzi. Na wschodzie kraju, gdzie ma być nieco chłodniej, słupki rtęci wskażą od -1 do 1 st. C.

  Wiatr, umiarkowany i dość silny, miejscami może wiać z prędkością 60 km/h. W górach mogą wystąpić porywy dochodzące do 90-100 km/h.

  Słabe warunki biometeo

  Fakt, że na zachodzie termometry wskażą nawet 7 st. C, sprawi, że mieszkańcy tamtych regionów odczują komfort termiczny. Nie będzie im ani za ciepło, ani za zimno. W pozostałych regionach dominować będzie albo chłód, albo zimno. Wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka - dojdzie do 90-90 proc.

  Biomet okaże się niekorzystny. I to wszędzie.

  Prognoza pogody dla największych miast w Polsce

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno, z opadami śniegu i śniegu z deszczem powodującym gołoledź. Temp. maks. 1 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem przechodzącym w deszcz. Opady deszczu marznące, powodujące gołoledź. Oblodzone drogi i chodniki.

  Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1000 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego i powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 994 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno, z opadami deszczu - miejscami marznącego, powodującego gołoledź. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno, z opadami śniegu z deszczem - marznącym, powodującym gołoledź. Temp. maks. 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie około południa 988 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jakie ciepło ?
  Jakie ciepło ? Tylko na zachodzie odwilż a reszta kraju w okowach tej przeklętej znienawidzonej zimy !!! U mnie (Slaskie) leży 30 cm białego syfu i co gorsze nie ma żadnych szans żeby to spłyneło :/ Południe i wschód kraju jak zwykle są poszkodowane :/ a końca tej zimy nadal nie widac .Od soboty całodobowy mroz i sniezyce a gdzie oczywiscie na południu i wschodzie , to już prawdziwy koszmar .tA ZIMA PD WZGLEDEM SNIEGU JEST JUZ PORÓWNYWALNA Z ZIMA Z 2005/2006 WTEDY BYŁ TEŻ KOSZMAR 50 CM SNIEGU , TERAZ ZNOWU POWTÓRKA Z ROZRYWKI :(
  ~Morgit /2013-01-29 13:19
 • prószy
  A w Łodzi spokojnie prószy teraz śnieg.
  ~metek /2013-01-29 11:55
 • prognoza
  Fronty przejdą tylko nad południowo-zachodnią Polską. Poza tym się rozpogodzi. W nocy przymrozki.
  ~metek /2013-01-29 10:21
 • Warszawa
  Powoli zaczynają się roztopy, po mrozie ani śladu.
  ~Deedee /2013-01-29 09:04
 • Na Podlasiu.
  Wczoraj wieczorem sypał śnieg ze 3 cm. Dzisiaj rano mglisto i -2C, brak wiatru i opadów, ale już widzę na radarze przemieszczające się w głąb Polski chmury z opadami.
  ~EmirOmar1 /2013-01-29 09:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Zakończył się weekend majowy, dla wielu będący nieformalną inauguracją sezonu le...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...