Informacje

 • Śnieg, deszcz ze śniegiem i przymrozki. Wiosna wciąż przegrywa z zimą

  08-05-2017 10:42

  Najzimniej będzie nocami

  Pogoda nie będzie nas rozpieszczać

  Foto: Shutterstock/Ventusky.com; Film: TVN24

  Obecnemu majowi daleko jest do wyczekiwanego, słonecznego i dość ciepłego. Na dobrą pogodę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Na razie musimy przygotować się na śnieg i mrozy.

  Nad Polską obecnie znajduje się front atmosferyczny znad Rosji. Wraz z nim płynie arktyczne powietrze z północy. Wciąż będą pojawiać się opady deszczu, głównie na wschodzie kraju. W poniedziałek spodziewany jest opad o natężeniu nawet 10 l/mkw.

  Da się nam we znaki także wiatr o prędkości dochodzącej na północy do 60-70 km/h, w głębi kraju zaś do 40-60 km/h. W połączeniu z dużą wilgotnością spowoduje to znaczne obniżenie subiektywnego odczucia temperatury.

  Zachmurzenie i opady

  Front jest na tyle rozległy, że przysłania chmurami prawie całą Polskę. W poniedziałek przejaśnienia mogą pojawiać się sporadycznie, głównie na północy, w centrum i

  na zachodzie kraju. Front najdłużej utrzyma się nad Górnym Śląskiem, Małopolską i Podkarpaciem.

  Synoptycy prognozują, że od poniedziałku do środy na Podlasiu oraz Lubelszczyźnie możliwe są przelotne opady deszczu ze śniegiem, a nocą nawet samego śniegu.

  Obecnie front skupiony jest najmocniej na południu. To tam będzie najmocniej padać deszcz. Temperatura będzie w większości miejsc przekraczać 10 stopni.

  Przymrozki

  W najbliższych dniach prognozowane jest jednak znaczne ochłodzenie. W całym kraju maksymalne temperatury będą wahać się pomiędzy 5 a 10 stopni.

  W ciągu najbliższych dwóch dób, a zwłaszcza nocami z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę, podczas rozpogodzeń temperatura spadnie do -2 czy -3 stopni. Lokalnie termometry mogą wskazać zaledwie -5 st. C.

  Mamy jednak dobre wiadomości. Od czwartku spodziewane jest ocieplenie. W weekend temperatury powinny wzrosnąć nawet do 18-19 stopni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Oglądaj TVN Meteo

Raporty specjalne

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich tygodniach trudno odnaleźć w polskiej pogodzie stabilność. Synoptyk ...

Tomasz Wasilewski

alt

Od kilku dni ponad 40 stopni jest w Hiszpanii i ten afrykański żar ma zamiar pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii i z...