Informacje

 • Uwaga na przymrozki.
  Alerty niemal w całym kraju

  20-04-2017 20:30

  Będzie niebezpiecznie ślisko

  Uwaga na przymrozki

  Foto: Shutterstock; film: TVN Meteo

  W nocy w wielu regionach znów spodziewamy się przymrozków. Temperatura spadnie poniżej zera niemal w całym kraju, przez co Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe dla dwunastu województw.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed występującymi w nocy przymrozkami. Temperatura spadnie poniżej zera w dwunastu województwach.

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia

  W województwach: mazowieckim, lubelskim i łódzkim prognozuje się spadek temperatury do -4 st. C, a przy gruncie do -7 st. C. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 23 do piątku do godz. 7 (jedynie w woj. łódzkim alert jest ważny od północy do piątku do godz. 7.30).

  Na terenie województwa podlaskiego na termometrach zobaczymy -5 st. C, a przy gruncie nawet -7 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 do piątku do godz. 7.

  Na terenie województw warmińsko-mazurskiego i opolskiego temperatura w nocy lokalnie ma spaść do -3 st. C, a przy gruncie do -5 st. C. W woj. warmińsko mazurskim alert obowiązuje od godz. 21 do piątku do godz. 6, a w woj. opolskim od godz. 22 do piątku do godz. 7.30.

  Na obszarze województwa wielkopolskiego alert o przymrozkach obowiązuje od północy do piątku do godz. 7.30. W tym czasie prognozuje się spadek temperatury do -1 st. C, a przy gruncie do -5 st. C.

  W województwie dolnośląskim temperatura w nocy spadnie do -2 st. C, w kotlinach górskich do -4 st. C, a przy gruncie do -5 st. C. Alert obowiązuje od godz. 22 do piątku do godz. 7.30.

  Na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego ostrzeżenia przed przymrozkami są ważne od godz. 20 do piątku do godz. 8. W tym czasie temperatura wyniesie do -3 st. C, a przy gruncie do -5 st. C. W rejonach podgórskich zanotujemy wartości do -5 st. C, przy gruncie lokalnie do -7 st. C.

  Co oznacza ostrzeżenie?

  Alert pierwszego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Zobacz prognozowane temperatury w najbliższych dniach:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Alerty czy ostrzeenie ty polski angliku
  Mieszkam w Kanadziie ponad 30 lat ale tu nie uzywa sie ostrzezwnienie " only alert"
  to moze przejdzmy calkiem na. angielski f- pan fou
  ~Zen /2017-04-21 04:47
 • @lolek
  Dokładnie, klimat się ociepla a krótkie ochłodzenia to typowe u nas.
  ~Nick /2017-04-20 22:46
 • klimat się ociepla
  ocieplenie klimatu :")
  ~lolek /2017-04-20 21:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....