Informacje

 • W Wielkanoc dużo słońca i 17 st. C.
  "Ceną za ocieplenie będzie sobotni deszcz"

  25-03-2016 09:27

  Prognoza pogody na święta Wielkiejnocy

  Zapowiada się słoneczna i ciepła Wielkanoc

  Fot.: pixabay/stux, TVN24, film: TVN24

  Miejscami z koszyczkami w Wielką Sobotę pójdziemy w deszcz. Strefa opadów obejmie wschodnią Polskę. W Niedzielę Wielkanocną wypogodzi się, a temperatura wzrośnie do 17 st. C. W lany poniedziałek o wodę przeważnie będziemy musieli postarać się sami.

  Zaczyna do nas napływać ciepłe powietrze. Zawdzięczamy to niżowi znad Wielkiej Brytanii. Ten ośrodek ciśnienia kieruje w naszą stronę polarne masy powietrza, które wypierają mroźne powietrze ze wschodu Polski.

  - Ciepło z południowego zachodu będzie coraz śmielej napływać z każdym następnym dniem - tłumaczy Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.

  Obydwie masy oddziela front atmosferyczny.

  - Granicą między mrozem na wschodzie i ciepłem na zachodzie jest front atmosferyczny. Ten front przyniesie opady deszczu, dziś na zachodzie, a w sobotę niemal w całej Polsce. Proszę się tym deszczem nie przejmować, ponieważ dzięki niemu napłynie ciepłe powietrze. Ceną za ocieplenie będzie sobotni deszcz - mówi Wasilewski.

  W sobotę deszcz na wschodzie

  W Wielką Sobotę front atmosferyczny da się we znaki mieszkańcom północnych, południowych i wschodnich regionów kraju. Popada tam przelotny deszcz. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie przez 10 st. C w centrum do 13 st. C na Dolnym Śląsku.

  Do 17 st. C w niedzielę

  W wielkanocną niedzielę nigdzie słońca nie zabraknie. Nad Polską ulokuje się wyż. W prognozach nie widać opadów. Ponadto będzie ciepło. Najwyższe wartości a termometrach odnotujemy na południowym zachodzie. W Zielonej Górze spodziewamy się 17 st. C. Na południu kraju temperatura wyniesie około 15 st. C. W centrum i na północy synoptycy zapowiadają 13-14 st. C. Najchłodniej będzie z kolei na północnym wschodzie Polski (9 st. C).

  Lany poniedziałek z odrobiną deszczu

  W poniedziałek wielkanocny zapowiadamy pogodną aurę. Spodziewamy się sporej dawki słońca, jednak na niebie pojawią się chmury, miejscami na północy i na południu kraju może z nich pokropić.

  - Nie wykluczamy delikatnego deszczu. Będzie on słaby i przelotny - mówi Wasilewski.

  Deszczu będzie niewiele, dlatego w lany poniedziałek o wodę będziemy musieli zatroszczyć się sami.

  Mimo opadów i większego zachmurzenia, nadal będzie stosunkowo ciepło. Na północnym wschodzie będzie najchłodniej i odnotujemy tam 10 st. C. Najwyższe wartości na termometrach (15 st. C) zobaczą mieszkańcy zachodnich regionów Polski. Na południu i północy kraju temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 12-13 st.

  Zobacz całą rozmowę z Tomaszem Wasilewskim:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • to skandal
  powinien być śnieg i mróz!
  ~zmnolub /2016-03-25 12:15

Raporty specjalne

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Temperatura nad ranem miejscami spada do 5 st. C. Za dnia dobije do 20 st. C. To...

Tomasz Wasilewski

alt

Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weeke...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....