Informacje

 • Zima wróci w przyszłym tygodniu

  30-01-2013 11:44

  Temperatura w całym kraju spadnie poniżej 0 st. C

  Od przyszłego tygodnia czeka nas powrót zimy

  Fot. PAP/Wojciech Pacewicz / film: TVN24

  Odwilż, której skutki widzimy za oknem, potrwa niespełna tydzień - prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Już od przyszłego wtorku do Polski dotrze fala chłodnego powietrza, słupki rtęci w termometrach w całym kraju pokażą wartości na minusie.

  Na horyzoncie widać powrót zimowej aury. Ocieplenie, z którym mamy teraz do czynienia, zagości w naszym kraju do końca tygodnia.

  Styczniowa odwilż

  Apogeum styczniowej odwilży przypada na środę. To dotychczas najcieplejszy dzień roku. Temperatura powietrza w całym kraju przekroczy 0 st. C. W Jeleniej Górze czy Legnicy termometry pokażą nawet 12 st. C.

  - Nawet w szczytowych partiach Karkonoszy temperatura będzie na plusie - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek. Również najbliższej nocy odpoczniemy od mrozów.

  Odwilż potrwa do przyszłego tygodnia. Przez ten okres temperatura w całym kraju będzie na plusie.

  Powrót mrozów

  Delikatne ochłodzenie czeka nas w weekend. W sobotę na wschodzie kraju termometry pokażą wartości na minusie, prognozowane są lokalne opady śniegu.

  To będzie dopiero preludium do tego co ma nastąpić we wtorek. Wtedy do Polski wkroczy zatoka chłodu. Temperatura w całym kraju spadnie poniżej 0 st. C.

  ZOBACZ DŁUGETRMINOWĄ PROGNOZĘ POGODY TVN METEO

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone