Informacje

 • Śnieżyce zabiły już 10 osób w USA. Pogoda utrudnia podróże Amerykanom

  26-11-2013 07:05

  Załamanie pogody na południowym zachodzie USA

  Potężny ośrodek niżowy, któremu towarzyszą gwałtowne burze i zamiecie śnieżne, zmierza z zachodu do środkowych rejonów USA. Załamanie pogody niesie ze sobą zakłócenia w podróży milionom Amerykanów, którzy udają się do rodzin na czwartkowe Święto Dziękczynienia.

  Gwałtowne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na północy samego śniegu, przyczyniły się już do śmierci co najmniej 10 osób na oblodzonych drogach w stanach Oklahoma, Teksas, Nowy Meksyk i Kalifornia.

  Groźne ślizgawice

  Front chłodny dotarł aż do miasta Albuquerque, w Nowym Meksyku gdzie na drogach powstała groźna ślizgawica. W Oklahomie warstwa białego puchu osiągnęła grubość nawet 25 cm. Z kolei w Teksasie, z powodu marznącego deszczu do szło do odwołania setek lotów.

  Będzie jeszcze niebezpieczniej

  Meteorolodzy z National Weather Service (NWS) ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami drogowymi. Utrudnienia w postaci silnego wiatru i oblodzeń wystąpią we wtorek i w środę, czyli w szczytowym okresie przedświątecznych podróży.

  Niższe niż zazwyczaj temperatury panują też na północnym wschodzie USA, czyli w stanach Nowej Anglii. Nie wykluczone jest również, że śnieg pojawi się w środę w rejonie Nowego Jorku i w stanie Pensylwania.

  Miliony Amerykanów w podróży

  Według oceny organizacji American Automobile Association (AAA), przed Świętem Dziękczynienia ponad 43 mln Amerykanów uda się w podróż na odległość co najmniej 50 mil (ponad 80 km), a 3 mln zamierza dotrzeć do bliskich samolotem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Raporty specjalne

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Temperatura nad ranem miejscami spada do 5 st. C. Za dnia dobije do 20 st. C. To...

Tomasz Wasilewski

alt

Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weeke...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....