Informacje

 • Tajfun krąży po Azji. Nari w Wietnamie

  15-10-2013 11:30

  Tajfun słabnie, odsuwa się na zachód

  Tajfun krąży po Azji. Nari w Wietnamie

  Nari powalił drzewa

  Reuters TV

  Wietnam szykował się na wizytę tajfunu przede wszystkim ewakuując mieszkańców zagrożonych przez niego obszarów. Dlatego kiedy Nari uderzył, obyło się bez ofiar śmiertelnych. Żywioł zdołał za to pokrzyżować plany dwóm tysiącom ludzi, którzy na poniedziałek planowali wylot z Danang, największego portu morskiego w kraju.

  Ponad 122 tys. osób, mieszkających w środkowowietnamskich prowincjach, w poniedziałek zostało umieszczonych w bezpiecznych miejscach. Szykowano je na nadciągnięcie tajfunu Nari, który opuszczał Filipiny, pozostawiając za sobą ofiary śmiertelne.

  Ten pojawił się kilka godzin po ewakuacjach. Towarzyszyły mu porywy wiatru o prędkości 102 km/h. Powaliły one wiele drzew oraz powybijały okna z szyb.

  - To straszne. To ekstremalnie potężny tajfun - przyznał jeden z Wietnamczyków, na jakiego natknęli się dziennikarze lokalnej telewizji.

  Pomimo siły tajfunu, w Wietnamie nikt nie zginął.

  2 tys. pasażerów samolotów uziemionych

  Ponad dwa tysiące pasażerów zostało uwięzionych na lotnisku w Danang, ponieważ wietnamskie narodowe linie lotnicze Vietnam Airlines odwołały w poniedziałek 14 lotów. Vietnam Airlines napisało w oświadczeniu, że we wtorek powinno mieć miejsce co najwyżej opóźnienie ośmiu wylotów.

  Nari słabnie

  Tajfun Nari we wtorek w godzinach wieczornych czasu lokalnego (różnica czasu pomiędzy Polską a Wietnamem to pięć godzin; jeśli u nas jest 11.00, to w Wietnamie jest 16.00) powinien stracić swoją siłę. Jak prognozują wietnamscy eksperci, przemieni się wtedy w depresję tropikalną.

  Tajfun porusza się w kierunku zachodnim.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....