Informacje

 • Teksańska defilada tornad

  15-04-2017 16:07

  Trąby pojawiały się w piątek

  W ostatnich dniach gwałtowna pogoda w Teksasie przyczyniła się do powstawania tornad. Zjawiskom towarzyszyły silne podmuchy wiatru, a także intensywne opady deszczu i gradu.

  Trąby powietrzne w Stanach Zjednoczonych zaczęły się pojawiać na obszarach wiejskich na północy stanu Teksas w piątek około godz. 18 lokalnego czasu. Tornad utworzyło się co najmniej siedem, głównie w rejonie miejscowości Dimmitt, Friona i Lazzbuddie.

  Tornada w Teksasie

  Jedno z większych uformowało się w pobliżu miejscowości Dimmitt w hrabstwie Castro. Znajdująca się nieopodal służba meteorologiczna National Weather Service w Lubbock zalecała osobom znajdującym się w okolicy szukanie schronienia i unikanie trąby powietrznej, którą określono jako "groźną" i "niszczycielską".

  Tornado z Dimmitt przemieszczało się po okolicy, a towarzysząca mu burza przynosiła w wielu regionach grad i ulewny deszcz.

  Przewrócone słupy wysokiego napięcia

  Według relacji jednego z łowców tornad, żywioł, który pojawił się w okolicach Dimmitt przewalał słupy wysokiego napięcia i zerwał około 10 linii energetycznych poza miastem. Na zachód od miejscowości Fort Stockton pojawiły się też opady gradu, które wybijały dziury w szybach samochodowych.

  W Hrabstwie Castro ostrzeżenie przed groźnymi burzami trwało w piątek do godz. 22 lokalnego czasu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....