Informacje

 • W już zasypanej części USA przybędzie śniegu. Sporo

  15-02-2017 09:32

  Prognozy nie są optymistyczne

  W już zasypanej części USA przybędzie śniegu. Sporo

  Fot.: Zasypany samochód w stanie Maine, film: śnieżyce w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych

  Fot.: Twitter/@_mainechick_, film: ENEX

  Nękane zimową pogodą Stany Zjednoczone nie będą miały ani chwili wytchnienia. Choć warstwa śniegu w stanie Maine miejscami osiągnęła prawie 130 cm, w najbliższym czasie synoptycy prognozują tam kolejne opady białego puchu.

  U wybrzeży północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych w nocy ze środy na czwartek może utworzyć się i rozwinąć ośrodek niskiego ciśnienia. Wygląda na to, że niektóre regiony Nowej Anglii, zwłaszcza stan Maine nie odpoczną w najbliższym czasie od zimowej pogody. Miejscami w tym tygodniu może tam spaść kolejnych 30 cm śniegu.

  Zimowe sztormy Niko i Orson sprawiły, że od zeszłego czwartku w niektórych regionach Maine zalega ponad 90 cm śniegu. W miejscowości Glenburn, znajdującej się na południu stanu, warstwa śniegu osiągnęła grubość prawie 130 cm.

  Kolejne opady

  Synoptycy przewidują, że w nocy z wtorku na środę oraz w środę czasu lokalnego śnieg będzie prószył w rejonie od Wielkich Jezior Północnoamerykańskich do północnej części stanu Nowy Jork i regionu Nowa Anglia. W już i tak porządnie zasypanym stanie Maine opady mogą być intensywne. W pozostałych regionach północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych mają naomiast występować opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, przechodzące w śnieg.

  Prognozy nie są optymistyczne. Stan Maine, podobnie jak New Hampshire, ma bowiem otrzymać kolejną porcję śniegu także następnej nocy oraz w czwartek. Wtedy ma także przybrać na sile wiatr, który będzie wzmagał odczucie chłodu i powodował zamiecie oraz zawieje śnieżne.

  Opadów śniegu synoptycy spodziewają się także w zachodniej części stanu Nowy Jork i w zachodniej Pensylwanii oraz w górach Wirginii Zachodniej. Częściowo będą one spowodowane tzw. efektem jezior.

  Gdzie spadnie najwięcej?

  Według prognoz najwięcej śniegu (15 cm lub więcej) dosypie od gór Adirondack w Nowym Jorku do części stanów Vermont, New Hampshire i Maine. W ostatnim stanie białego puchu może spaść nawet 30 cm.

  W przybrzeżnych regionach Maine śnieg może być ciężki i mokry, co może prowadzić do przerw w zasilaniu. Problemem może stać się także ciężki śnieg już zalegający na dachach wielu budynków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Jest pełnia lata, a za nami jedne z najchłodniejszych nocy w tym okresie. Tempe...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni gorące powietrze zostało wyparte z Polski przez chłodniejsze, które...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu znad Estonii....