Informacje

 • Włochy pod białą pierzyną. W Turynie spadł pierwszy w tym roku śnieg

  05-03-2016 21:10

  W górach dosypało 70 cm białego puchu

  Do północnych Włoch dociera chłodne powietrze z północy Europy. To ono odpowiada za ochłodzenie i śnieżyce. W górach napadało dodatkowo 70 cm białego puchu, a w Turynie śnieg pojawił się pierwszy w tym roku.

  Śnieg, deszcz i chłód zaatakowały Włochy. Burze śnieżne i silny wiatr dają się we znaki mieszkańcom północnej i centralnej części kraju. Obfite opady śniegu w alpejskich regionach utworzyły znaczną warstwę białego puchu, sięgająca 70 cm. W związku z dodatkową pokrywą śnieżną w górach ogłoszono zagrożenie lawinowe.

  Pierwszy śnieg w Turynie

  W Turynie leżącym w północno-zachodniej części Włoch w sobotę spadł pierwszy w tym roku śnieg. Kierowcy, którzy wyruszyli tego dnia na ulice, przecierali oczy ze zdumienia. Ze względu na śnieżyce jezdnie zabieliły się, a wycieraczki pracowały na pełnych obrotach. Ruch na ulicach był spowolniony, wszyscy jechali bardzo ostrożnie.

  Zima w zachodnie Europie

  Europa znalazła się w ryzach niżu, który przynosi do zachodniej części kontynentu prawdziwą zimową pogodę. Napływają tam chłodne masy powietrza z północy Europy dlatego m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii czy Francji spadł śnieg.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Raporty specjalne

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Temperatura nad ranem miejscami spada do 5 st. C. Za dnia dobije do 20 st. C. To...

Tomasz Wasilewski

alt

Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weeke...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia....