Informacje

 • Wszyscy uczniowie zginęli pod gruzami

  05-10-2012 10:32

  Osuwisko w południowo-zachodniej części Chin

  Wszyscy uczniowie zginęli pod gruzami

  W jednej z wiosek osunęła się ziemia

  PAP/EPA

  Nie żyją wszyscy uczniowie chińskiej szkoły podstawowej, którą w czwartek pogrzebała ziemia. Za śmierć 18 dzieci odpowiada osunięcie ziemi, do którego doszło w wiosce Zhenhe w południowo-zachodniej prowincji Yunnan. Pod gruzami poza uczniami zginęła jeszcze jedna osoba.

  "Nie żyje 18 uczniów szkoły podstawowej w wiosce Zhenhe wpołudniowo-zachodnich Chinach, którzy w czwartek zostali zasypani wskutek osunięcia się ziemi"- poinformowały w piątek oficjalne media chińskie. Oznacza to, ze zginęły wszystkie poszukiwane wcześniej dzieci.

  Odnaleziono także ciało mieszkańca Zhenhe, który zaginął w czwartek.

  800 osób ewakuowano

  Ziemia pogrzebała nie tylko budynek niewielkiej szkoły, lecz także dwa domy w wiosce na granicy prowincji Guizhou i Yunnan. Osunięta ziemia sprawiła też, że fragment biegnącej w okolicy rzeki został "odcięty" i zamienił się w głębokie na siedem metrów jezioro. Ponieważ nowo powstałe jezioro stwarzało zagrożenie dla lokalnych mieszkańców, z wioski ewakuowano 800 mieszkańców.

  Trzęsienia ziemi

  W trzęsieniu ziemi o sile 5,6 w skali Richtera, jakie przeszło przez region 7 września tego roku, zginęło około 80 osób. Trzęsienie zniszczyło kilka wiosek.

  W maju 2008 roku w prowincji Syczuan w południowo-zachodniej części Chin doszło do potężnego trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło prawie 70 tys. ludzi, a 18 tys. zaginęło.

  Katastrofa wywołała debatę na temat złych standardów budownictwa i stanu szkół, których po tym trzęsieniu zawaliło się kilkaset.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Skąd tak zimno wiosną? Płacimy haracz za ciepłą zimę. Przypominam, że grudzień i...

Tomasz Wasilewski

alt

Trwająca od kilku dni chłodna pogoda na razie nie chce nas opuścić. Zimne powiet...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wyżowego. Napływa do nas zimna masa powietrza poch...