Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 11°C 2°C Częściowo słonecznie

Dobre Klimaty

Dobre Klimaty - sezon 2, odc. 30: Farmy wiatrowe

22-08-2014 15:56

Farmy wiatrowe – temat , który jest chyba najbardziej rozbudzającym dyskusje wokół Odnawialnych Źródeł Energii. Tomasz Zubilewicz odwiedził gminę Głuchów niedaleko Rawy Mazowieckiej, gdzie ustawiono kilka wiatraków. Władze gminy mówią o korzyściach płynących z energii wiatrowej, a ci, którzy stawiali minielektrownie wiatrowe przybliżają nam, jak najlepiej zaprojektować obiekt, jak badać atmosferę, na jakiej wysokości i jak długo trzeba prowadzić badania, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: czy warto?

Kolejne odcinki

 • CO2
  Ile w tym naszym kraju należy zmodernizować budynków, kamienic?
  ~wacek /2014-05-02 20:14
 • Słaba realizacja ciekawego tematu
  Do napisania tego tekstu skłonił mnie ostatni odcinek, a dokładnie ostatnie wypowiedziane w nim zdanie: "...musi być dobrze zaprojektowany , a takie są nasze programy".
  Idea program tego programu jest super, ale o realizacji niestety nie można tego powiedzieć. Zastanawiam się, czy realizatorzy specjalnie robią z ludzi idiotów czy to tylko niezamierzone działanie i bezmyślność. W czasie programu pojawiają się plansze z interesującymi informacjami, których nawet bardzo szybko czytająca osoba nie ma szans przeczytać. Zamiast powrotu do pokazywania skądinąd sympatycznego prowadzącego można trochę dłużej prezentować plansze z danymi technicznymi. Np co to jest moderator zimnoplazmowy nie byłem w stanie doczytać, a parametry domu pasywnego to już była prawdziwa masakra. Więcej czasu realizatorzy poświęcili na pokazanie kilku desek na elewacji domu, czy też poręczy schodów drewnianych.
  Denerwujący jest również pojawiający się co jakiś czas palec klikający w kolorowe kółeczko. Całość służy chyba tylko do rozpraszania widza, który jeżeli jest myślący powinien się w tym momencie zastanowić nad rzetelnością przekazywanych informacji
  ~rozczarowany /2013-11-26 21:31
 • Następne odcinki?
  Kiedy będą następne odcinki?
  ~sztylu /2013-10-28 18:34
 • Dom Pasywny ( niskoenergetyczny)
  Program z dnia 22.09.2013
  Dlaczego w domu pasywnym na dachu widać kominy spalinowe ,czy to znaczy ,ze mamy innne źródła ciepła ,uważam ,że jest używany kominek ,ktorego widać na filmie razem ze zgromadzonym drewnwm opałowym .
  Uważam ,ze przedstawione dane domu za zuzycie energii w programie nie są pełne ,gdyz pomijają koszty drewna .

  Proszę o podanie rzeczywistych łacznych kosztów podgrzania wody użytkowej
  ,wentyalacji oraz ogrzania domu razem z kosztami drewna do kominka.
  Najlepiej niech to zrobi expert

  Mam dom niskonergertyczny ,ktorego używam od pieciu lat
  Parterowy o konstrucji drewnianej ,wentyalcja z odzyskiem ciepła, solar ,gaz kociał kondensacyjny(Viessmann) - Dom budowany i używany z rozmysłem .(U scian 0,12 W/qm, dla całego domu 0,18 W/qm)

  Pozdrawiam

  Jarkki
  ~jarkki /2013-09-22 11:15
 • NdlnKsdceBanKEIVANh
  That insight's just what I've been looknig for. Thanks!
  ~ymeXHoiPUHb /2013-05-01 21:38