Informacje
 • Chmury żółtego pyłku nad drzewami.
  "Kicham od samego oglądania"

  02-04-2019 09:53 Rozpoczyna się okres pylenia roślin

  Wiosna na dobre zagościła w amerykańskim mieście LaGrange, położonym w stanie Georgia. Kwiaty zakwitły, a mieszkańcy mogą cieszyć się dłuższymi dniami i słoneczną aurą. Rozpoczyna się też sezon intensywnego pylenia roślin.

  Urzędnicy miasta LaGrange, przelatując śmigłowcem nisko nad lasami West Point Wildlife Management Area, sprawili, że w powietrze wzbiły się chmury żółtych pyłków, najprawdopodobniej sosny.

  Internauci komentowali udostępniony film. "Kicham od samego oglądania" - napisał Joshua. "Widząc to, moje oczy zaczęły łzawić i natychmiast zacząłem kichać" - dodał Tyler.

  Raport dotyczący alergii dla tego regionu pokazuje, że stężenie pyłków jest "wysokie" i utrzymało się na takim poziomie przez cały miniony weekend.

  To dopiero początek

  - Prawdopodobnie kilka dni temu stężenie pyłków było jeszcze wyższe, ponieważ deszcz obniżył jego wartość - powiedział starszy meteorolog CNN Dave Hennen.

  Georgia to nie jedyny stan, w którym intensywnie pyli. Również w Karolinie Południowej mieszkańcy odczuwają "gniew pyłków" - są nimi pokryte między innymi samochody. Zwykła kałuża wody na kampusie Uniwersytetu Karoliny Południowej wygląda jak dzieło sztuki, mieniąc się żółtymi kolorami.

  Sezon pylenia dopiero się jednak rozpoczyna. Pyłki drzew iglastych uczulają rzadko, a sosna nie uczula właściwie wcale, ale ze względu na ilość i natężenie pylenia pyłek sosny może być dla alergików uciążliwy.

  Aktualne stężenie i prognozę pylenia możesz znaleźć w serwisie alergicznym TVN Meteo

  WEJDŹ DO SERWISU ALERGICZNEGO TVN METEO