Informacje
 • Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

  25-06-2011 18:26 W Polsce pierwsza połowa miesiąca będzie chłodna
  Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

  Lato zacznie się dopiero za kilka tygodni

  EPA/PAP

  W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

  Synoptycy zapowiadają bardzo słoneczny i prawdziwie letni wtorek. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 25 st. C na Podlasiu do 31 st. C na zachodzie Polski.

  Jeszcze lepiej zapowiada się pogoda w środę. Rano prawie cały kraj przywita piękne słońce i bezchmurne niebo. Nieco mniej powodów do wczesnego wstawania będą mieli mieszkańcy Polski południowo-wschodniej. Tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. Rekordowo temperatura na Dolnym Śląsku wzrośnie do 33 st. C.

  Uczucie ciepła dodatkowo będzie zwiększał słaby wiatr ze wschodu i z południa.

  Kapryśny początek lipca

  Potem pogoda nieco się popsuje. Pierwsza dekada lipca będzie bardzo kapryśna. Nie powinniśmy spodziewać się upałów.

  - Dopiero koło 10 lipca nastąpi przebudowa pola barycznego w Europie i przyjdą z południa typowe lipcowe upały – mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

  W świetle prognoz Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) w Polsce pierwsza dekada lipca zapowiada się dość chłodna. Często będą nad Polską przechodzić przelotne opady deszczu. Lokalnie w całym kraju występować mogą bardziej i mniej gwałtowne burze.

  W drugiej połowie miesiąca zrobi się gorąco, ale i burzowo

  - Napływać będą zwrotnikowe masy powietrza z rejonu basenu Morza Śródziemnego – mówi meteorolog TVN Meteo. Ciepło będzie wszystkim na południu i wschodzie Polski. Na przyjemne ciepełko mogą liczyć też turyści wypoczywający w tym okresie nad naszym Bałtykiem.

 • lipa
  Po co w ogóle pokazuja pogode długoterminowa, ludzie tylko narobia sobie nadzieji. Tydzien temu w niedziele pokazywali, że od 1 lipca ponad 30 st, tak też wyjeżdzam na urlop, zaliczka wysłana, ale jechać i siedziećw pokoju bo leje to bez sensu;/Człowiekowi bednemu zawwsze pod górke:/
  ~Daria /2011-06-27 09:26
 • WAKACJE Z MORSEM
  Zawinięty w ręcznik, okopany po kolan w grajdole , obstawiony parawanami, iw tłumie jak na ty zdjęciu, to Polak nad Bałtykiem, a chętnych do kąpieli nie widać, bo woda jakaś taka chłodna plus 16-18 w porywach, tego północnego wiatru. A ja w ciepełku w Poreci , woda + 25, pozdrawiam.
  ~OFF /2011-06-26 13:24
 • ??
  Chciałem zapytać gdzie ta długotrwała fala upałów zapowiadana tydzień temu w TVN Meteo
  ~Marek /2011-06-26 10:28
 • Może nad morze
  Bardzo chciałabym, żeby prognozy sprawdziły się, bo wybieram się z rodzinką nad morze w połowie lipca i liczę na piękną pogodę.Trzymajmy więc wszyscy kciuki, aby nasze wyjazdy były udane i pełne słońca. Pozdrawiam wszystkich lubiących ciepełko i szum morza:-)
  ~srebro /2011-06-26 08:07
 • i dobrze
  bardzo sie ciesze ze chociarz pierwsza polowa lipca bedzie normalna, mam nadzieje że upałów nie będzie przez całe lato bo bardzo nie lubie wysokich temperatur
  ~omen /2011-06-26 00:28

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...