Informacje
 • Kwiatowy zawrót głowy

  26-06-2011 13:45 Wasze zdjęcia na Kontakcie Meteo
  Kwiatowy zawrót głowy

  Są kolorowe i pachnące

  Kontakt Meteo

  Kwiaty są piękne. Zaskakują niekończącą się paletą barw. Jedne mają subtelne kolory: różowe, łososiowe, kremowe. Inne już z daleka krzyczą intensywnością czerwieni, fuksji i fioletu. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam mnóstwo zdjęć z Waszych ogrodów. Oto niektóre z nich.

  Codziennie nasza galeria Kontakt Meteo powiększa się o fotografie coraz piękniejszych kwiatów. Część z nich jest pieczołowicie doglądana w przydomowym ogrodzie.

  Ich brzegi zdobią cienkie, białe kontury narysowane przez wprawną rękę artysty lub niedbale nachlapane dadaistyczne plamki. Mogą mieć gładkie płatki lub lekko pofalowane. Mogą pachnieć, mogą składać swoje kielichy na noc, mówiąc tym samym światu dobranoc. Mogą być wysokie, niskie, światło lub cieniolubne. Wszystkie bez wyjątku są jednak piękne. Podobają nam się zwłaszcza te wyhodowane przez nas samych od cebulki.

  Inne są wyszukiwane na rabatach w ogrodach botanicznych w Polsce i na świecie. Zachwyciły nas zdjęcia przysłane z Łodzi. Intensywność koloru kwiatów jest zaskakująca.

  Dostaliśmy także zdjęcia z pierwszych letnich wycieczek za miasto. Łąki wyglądają na nich niczym bogato tkane tureckie dywany. A ile do tego na nich się dzieje! Jaki tam panuje ruch i gwar. Na niektórych roślinach można złapać obiektywem motyle.

  I oczywiście królowa kwiatów, róża. Natchnienie poetów, perfumiarzy i dalekowschodnich kucharzy. To one swoim kwiatowym językiem mówią najpiękniej o uczuciach. Żaden inny kwiat nie przekona kobiety o miłości, jak właśnie róża.

  Sadzi się także róże pnące, o które jeśli dobrze się dba mogą stworzyć pachnącą oazę przed palącym słońcem.

  To tylko niewielka część zdjęć przesłanych na Kontakt Meteo. Zachęcamy do fotografowania otaczającej nas przyrody. Czasem kryć może się w niej wiele zaskakujących, śmiesznych, czasem melancholijnych lub złowrogich obrazów, którymi warto się podzielić z innymi.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...