Informacje
 • Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

  26-06-2011 06:10 Prognoza pogody dla kurortów europejskich
  Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

  Wakacyjne molo w Sopocie

  PAP/Adam Warżawa

  Dzisiaj pogoda w europejskich kurortach jest piękna, gorąca i idealna do tego, żeby powygrzewać się na leżaku. W Polsce za to swojski "misz-masz". Na niebie trochę słońca, ale z przewagą chmur. Prawdziwym wyzwaniem będzie złapanie opalenizny na sopockiej plaży.

  W Bułgarii pogoda nieco się poprawi, bo nie będzie padać i grzmieć. Turyści wypoczywający w Złotych Piaskach nie mają co liczyć na słońce. Niebo będzie od rana będzie zasnute chmurami. Zdecydowanie chłodniej, od 23 st. C w Złotych Piaskach do 25 st. C w Burgas.

  Pochmurnie będzie także w Turcji. W Istambule spodziewać się można przelotnych opadów deszczu. Najcieplej w Antalay oraz Adanie, do 33 st. C i 31 st. C. W porównaniu z 40 st. C upałami kilka dni temu, możemy mówić o sporym ochłodzeniu.

  Gorąco i słonecznie – tak można określić jutrzejszą pogodę na Cyprze. Od 26 st. C w Lemesos do 35 st. C w Nikozji.

  Greckie wyspy i tym razem nie zawiodą turystów. Wylegiwać się będzie można na kamienistych plażach już od rana. Najcieplej będzie na zielonym Korfu, tam termometry wskażą 31 st. C. Małe, niegroźne chmury pojawić się mogą w Atenach i w Iraklionie. Będzie ciepło.

  Na pogodę nie będą narzekali także urlopowicze w Chorwacji. Temperatura wciąż wysoka, od 27 st. C w Rijece do 29 st. C w Splicie i Dubrowniku.

  Wenecjanie odetchną od świecącego dzień w dzień słońca. Jutro niebo zachmurzy się, ale padać nie powinno. Temperatura do 26 st. C. Najcieplej w Rzymie i w Neapolu, do 30 st. C.

  Tylko 40 st. C w Ejlacie

  Najcieplej będzie jutro w izraelskim Ejlacie, słupek rtęci zatrzyma się na 40 st. C. Uczucie gorąca potęgowało będzie prażące słońce od wczesnych godzin porannych. W drugim popularnym kurorcie izraelskim będzie 10 st. Mniej.

  W sąsiednim Egipcie zrobi się nieco "chłodniej". W Hurgadzie 37 st. C, a w Sharm El Sheikh, 36 st. C. Słonecznie.

  Rozgrzane kraje Półwyspu Iberyjskiego

  Jutro w Hiszpanii zapowiada się kolejny słoneczny i upalny dzień. Najcieplej będzie na Majorce, 32 st. C. Nieco chłodniej w Walencji, 28 st. C. Tam też niebo może zasnuć się niewielkimi chmurami.

  W sąsiedniej Portugalii temperatura powietrza będzie bardzo wysoka w porównaniu do zimnej wody Atlantyku. W Lizbonie 33 st. C, a w położonym nieco na północy Porto, 31 st. C. Dla porównania temperatura wody w tych miejscowościach odpowiednio będzie wynosić, 19 i 17 st. C.

  We Francji coraz cieplej

  We Francji czas odłożyć picie wybornego wina na późno wieczorne godziny. We wszystkich wypoczynkowych miejscowościach pogoda będzie idealna na korzystanie z uroków plaż. W Bordeaux spodziewać się można 35 st. C, a w Marsylii 31 st. C. Nieco chłodniej w Nicei, 26 st. C i w Ajacico 27 st. C.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...