Informacje
 • Pogodowe zamieszanie w kurortach

  26-06-2011 20:36 W Bułgarii i Turcji ochłodzenie

  Chłodne Złote Piaski

  sxc.hu

  W kurortach europejskich od poniedziałku pogodowe zamieszanie. Turyści w Bułgarii i Turcji odpoczną od upałów. Z kolei chłodna dotąd Portugalia będzie sprzyjać wylegiwaniu się na plaży.

  Termometry w Burgas wskażą tylko 22 st. C, a w Warnie i Złotych Piaskach 23. Tam cały dzień będzie pochmurno. Woda będzie tylko o stopień chłodniejsza, co z kolei poprawi komfort kąpieli.

  Po co jechać do Istambułu, skoro taka sama temperatura będzie w Warszawie? 23 st. C to wszystko, no co może sobie pozwolić północne tureckie słońce. Z kolei w południowo-tureckich kurortach, Antalayi i Adanie, nie obędzie się bez deszczu.

  Słońce zerka na południe

  Zdecydowanie sympatyczniej będzie na Cyprze, gdzie słupki rtęci podskoczą nawet do 31 kresek. Woda również będzie ciepła, osiągnie wartość 26 stopni.

  Izraelska pogoda będzie równie łaskawa dla turystów. Na północy, w Hajfie, termometry odnotują 30 kresek, a w Ejlacie 39. Wody niemal termalne - o temperaturze 27 st. C.

  Pogoda sprzyja arabskim kurortom

  Arabowie z zadowoleniem mogą zacierać ręce. Wysokie temperatury i bezchmurne niebo ściągną do ich hoteli rzesze turystów. W Shatm el Sheik i Hurgadzie przyjezdni odczują 37, 38 st. C w cieniu. W Tunezji będzie nieco chłodniej, bo maksymalnie 31 st., a woda w arabskich wodach średnio nagrzeje się do 25 stopni.

  Półwysep Iberyjski skapany w słońcu

  Do Hiszpanii i Portugalii napłynęło gorące afrykańskie powietrze, które spowodowało wzrost temperatur nawet do 40 st. C. Ochłody można zaznać jedynie na plaży, gdzie woda ma temperaturę 23 st. Na szok termiczny należy uważać w Porto i Lizbonie, przy temperaturze powietrza powyżej 30 st. C, woda ma zaledwie 17.

  Rekord we Francji, gorące Włochy

  Pogoda w kurorcie w Bordeaux dotąd była kapryśna, a jutro mocno da się we znaki. Powierze rozgrzeje się do 37 stopni, co sprowadzi silne burze i ulewne deszcze. Za to plaże we wschodniej Francji będą ciepłe i słoneczne. Miejscami woda będzie chłodna, zaledwie 18 st. C.

  We Włoszech na turystów czekają wysokie temperatury - od 26 do 31 st. C. Również woda będzie ciepła i maksymalnie nagrzeje się do 24 stopni.

  Wyspy słoneczne

  Greckie i Chorwackie wyspy od poniedziałku będą skąpane w słońcu. Temperatury osiągną idealne wartości około 30 st. C. Woda będzie o sześć stopni chłodniejsza, równie idealna dla orzeźwienia ciała i umysłu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...