Informacje
 • Ciepły i pogodny początek tygodnia

  27-06-2011 06:20 Szczegółowa prognoza TVN Meteo na poniedziałek
  Ciepły i pogodny początek tygodnia

  sxc.hu

  Początek tygodnia przywitał nas słońcem. W ciągu dnia możemy liczyć na wysokie temperatury i wysokie ciśnienie. To skutecznie poprawi nam samopoczucie.

  Pierwszy dzień w pracy po czterodniowym lenistwie zrekompensuje nam piękne słońce, które pojawiło się nad całym terytorium kraju. Temperatura będzie oscylować w granicach 20-25 st. C.

  W północno-zachodniej części Polski najcieplejszym miastem będzie Szczecin, gdzie termometry pokażą 25 kresek. Nieco chłodniej i przelotne opady deszczu spodziewane są w północno-wschodniej Polsce. Popada jeszcze w Suwałkach i Białymstoku, gdzie temperatura osiągnie maksymalnie 20 st. C.

  Centrum kraju będzie spokojne i słoneczne. Najcieplejszym miastem regionu będzie Łódź, gdzie powietrze nagrzeje się do 23 st. C. W stolicy na termometrach zobaczymy 22 kreski.

  W Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku słońca nie zabraknie. Najładniej będzie w Zielonej Górze, gdzie mieszkańcy będą cieszyć się ciepłem w granicach 25 st. C. Nieco chłodniej będzie we Wrocławiu, 24 st. C i w Poznaniu, 23 st.

  Na południowym-wschodzie Polski temperatura będzie zróżnicowana. Górale z Zakopanego zobaczą na termometrach tylko 19 st. C, ale mieszkańcy Katowic już 24. W całym regionie będzie słonecznie.

  By nie zwiało Cię z trasy

  Pogoda będzie łaskawa dla kierowców. Uważać powinni jedynie jeżdżący po trasach Polski wschodniej. Tam synoptycy zapowiadają silny wiatr, do 60 km/h. Może też pokropić na Mazurach, w centrum i na południu kraju. Wtedy drogi zrobią się śliskie.

  Uśmiechnij się, wraca dobry biomet

  Temperatury będą nam sprzyjać. Każdy mieszkaniec Polski powinien zobaczyć słońce. Ciśnienie będzie wysokie, w centrum w południe osiągnie wartość 1007 hPa, i stabilne. Komfort termiczny odczują mieszkańcy zachodnich i południowych terenów Polski.

  Z powodu wiatru chłód odczują osoby mieszkające w centrum i na wschodzie. Wilgoć da się odczuć jedynie na krańcach północno-wschodnich i północno-zachodnich, do 70 proc. Biomet dla większości z nas będzie neutralny, tak więc stan ducha zależy tylko od nas.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...