Informacje
 • Etykiety kremów będą mówić więcej

  27-06-2011 17:14 Pojawią się nowe informacje na opakowaniach
  Etykiety kremów będą mówić więcej

  Co zrobić, żeby słońce bezpiecznie opalało?

  Shutterstock

  Amerykańskie władze ogłosiły, że informacje na kremach z filtrem powinny dostarczać dokładniejszych instrukcji ich użytkownikom. Jakiego rodzaju filtr będzie najlepszy w danych warunkach, jak długo wytrzyma w wodzie, czy sprawdzi się w aerozolu - na te m.in. pytania klienci powinni znaleźć odpowiedzi już na etykietach.

  U.S. Food and Drug Administration (FDA) wprowadziła przepisy, które obligują producentów do dołączania do swoich produktów etykiet z bardziej szczegółowymi informacjami. Projekt powstał we współpracy z Amerykańskim Towarzystwem ds. Walki z Rakiem. Do tej pory FDA nie miała rozporządzeń regulujących tę kwestię. News: 351

  Etykieta jak instrukcja

  Producenci mają rok na wprowadzenie nowych etykiet. Wyjątkiem są firmy, które ze sprzedaży mają mniej 25 tysięcy dolarów rocznie.

  Nowe przepisy zobowiązują producentów do spełnienia szeregu nowych wymagań. Filtry stosowane w kremach muszą blokować zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB. Są to szkodliwe promienie słoneczne zwiększające nie tylko ryzyko wystąpienia raka skóry, ale także wpływające na jej przedwczesne starzenie.  

  SPF (współczynnik ochrony przed oparzeniem słonecznym) musi wynosić 15 lub więcej. Etykiety umieszczone na wodoodpornych kremach z filtrem przeciwsłonecznym powinny zawierać informacje o długości utrzymywania się produktu na ciele człowieka, który zażywa wodnych kąpieli.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...