Informacje
 • Kąpiel w Bałtyku tylko dla odważnych

  27-06-2011 09:45 Temperatura wody Bałtyku i jezior
  Kąpiel w Bałtyku tylko dla odważnych

  Pierwsza połowa lipca nie sprzyja kąpielom

  PAP/Jerzy Undro

  Wielu z nas wyznaje zasadę, że jak wakacje, to nad wodą. Niestety, nie mamy dobrych wieści na początek lipca. Woda będzie chłodna. Lepsze wiadomości mamy dla urlopowiczów, którzy wyjeżdżają w drugiej połowie miesiąca. Zrobi się gorąco, a woda zmieni się w tzw. "zupę".

  Temperatura w Bałtyku utrzyma się średnio na wysokości 18 stopni Celsjusza. Ci, którzy wybiorą się nad jeziora,

  będą mieli trochę więcej szczęścia. Tam woda będzie miała 20 st. C.

  - Temperatura wody zależy od temperatury powietrza. W związku z tym, że pierwsze 10 dni lipca nie będą zbyt gorące, woda będzie zimna. W Bałtyku, w zależności od miejsca, które wybierzemy na odpoczynek, możemy liczyć na temperatury w okolicach 16-19 st. Jeziora będą cieplejsze - opowiada Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

  Ale w drugiej połowie lipca...

  Nie ma jednak powodów do zmartwienia. Już w drugiej połowie lipca zrobi się ciepło, a nawet gorąco. Tym samym, możemy liczyć na wzrost temperatury wody. - Według naszych prognoz, lipiec ma być gorętszy niż przewiduje średnia. Dlatego nie ma co się smucić. Zdążymy się wypluskać w ciepłej wodzie - pociesza Raczyński.

  Cieszyć się mogą też wszysycy ci, którzy wybierają się nad wodę w sierpniu. - Będzie trochę chłodniejszy niż druga część lipca, ale ciągle bardzo ciepły. Podsumowując, mamy zapewnione półtora miesiąca ciepłych kąpieli - zapowiada synoptyk.

 • Nie ma takiej możliwości
  Nie ma takiej możliwości, żeby przewidzieć pogodę na 2 dni wprzód, a co dopiero tydzień, czy miesiąc. Wszyscy, którzy myślą inaczej, niech sobie wyobrażą, jak to niby możliwe. Synoptycy mają obraz z satelity i widzą, że lecą sobie chmurki w naszą stronę. Następnego dnia możliwe, że dolecą tam, gdzie przewidywali, chyba, że wiatr zmieni kierunek, ale skąd mogą wiedzieć, że za miesiąc jakieś chmury będą do nas leciały? To są czyste insynuacje, stąd ciągłe zmiany w prognozie pogody. Już dawno przestałem wierzyć w te kłamstwa.
  ~pablo /2011-06-27 19:15
 • Darłowo zaprasza
  przepiękna pogoda dziś, prognozy sprawdzają się.
  ~mors /2011-06-27 14:29
 • :(
  powinni w ogóle prognoze pogody zlikwidowac!!! tydzien temu zapowiadali do 6 upaly teraz w tym samym czasie pokazują ochlodzenie. a ja specjalnie zamowilam sobie na ten okres kwatre nad morzem, bo MIAŁO BYC NIBY TAK CIEPLO... DZIEKUJE:(((
  ~alicja /2011-06-27 14:10
 • Ciągle coś innego podajecie.
  W tam tym tygodniu Pan Tomasz Zubilewicz informował co to za upały będą w obecnym tygodniu. I co, przysłowiowe jajeczko. Jak nie możecie przewidzieć pogody to morze zajmijcie się innymi rzeczami.
  ~wczasowicz /2011-06-27 14:05
 • no jak zawsze mylne informacje
  Ja jade we wtorek do niedzieli teraz jak wiem ze nie bedzie tak jak zapowiadaliscie to chociaz niech nie pada bo nad morzem jak pada to wiadomo co............
  ~Irenka /2011-06-27 13:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...