Informacje
 • Na żagle - na Mazury

  27-06-2011 21:53 Prognoza pogody dla żeglarzy

  Kontakt 24/Krzysztof Komarowski

  Północy wiatr powieje nad polskim wybrzeżem i na jeziorach mazurskich. Niebo będzie zachmurzone, ale bez większych opadów deszczu.

  Pogoda we wtorek znowu będzie dawała wspaniałe możliwości żeglarzom.

  Nad polskim morzem temperatury nie będą tak wysokie, jak na południu Europy. Najchłodniej na Półwyspie Helskim, 18 st. C. Nieco cieplej w Ustce i w Łebie 20 st. C. Najwyższa temperatura na zachodnim wybrzeżu, w Kołobrzegu i w Międzyzdrojach, do 23 st. C.

  Lekkie zachmurzenie na Wybrzeżu Gdańskim. Wiatr o sile 2-3 stopni w skali Beauforta wiał będzie z północy.

  Na mazurskich jeziorach wiało będzie nieco mocniej. W porywach może osiągnąć 5 stopni w skali Beauforta na Mamrach i Śniardwach. Termometry wskażą od 21 st. do 24 st. C.

  Pochmurne niebo wisiało będzie jutro nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach. Powietrze nagrzeje się tylko do 19 st. C. Spodziewać należy się opadów deszczu i burz. Odradzamy żeglowanie.

  Wody Bałtyku zapraszają do żeglugi

  Temperatury na morzu bałtyckim będą bardzo zachęcające. W zachodniej części osiągną 24 st. C, a we wschodniej 20 st. C. Wiatr powieje do 4 stopni w skali Beauforta z północy. W Cieśninach Duńskich pomimo zachmurzenia będzie ciepło, do 24 st. C.

  Żegluga wciąż przyjemna na południowych wodach

  W Grecji i w Chorwacji temperatura oraz siła wiatry sprzyjać będą żeglowaniu. Najsłabiej powieje w chorwackiej Rijece oraz w Atenach, 1-2 stopnie w skali Beauforta.

  Doskonałe warunki będą na Korfu, w Zadarze oraz w Salonikach, do 7 stopni w skali Beauforta. Od 27 st. C w Atenach i na Cykladach do 30 st. C w Zadarze, Rijece oraz w Splicie.

 • STOLICA MAZUR GIŻYCKO
  STOLICA MAZUR GIŻYCKO zdobyło tytuł żeglarskiej stolicy Polski 2012. Dla uzupełnienia informacji należy dodać, że do tego "zaszczytnego" tytułu została nominowana druga mazurska miejscowość Mikołajki.
  ~jan /2012-03-11 18:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...