Informacje
 • Klin z niżem dzielą Polskę

  28-06-2011 06:00 Prognoza pogody TVN Meteo na wtorek

  Europa pod wpływem klina wyżowego znad Bałtyku oraz niżu znad Ukrainy

  Sat24.com/Eumetsat/Met Office

  Pogodę nad Polską kształtują wyż znad Bałtyku i niż znad Ukrainy. To znaczy, że we wtorek na zachodzie będzie pogodnie i ciepło, a na wschodzie chłodniej i deszczowo.

  Europę rozcina niż z układem frontów atmosferycznych oraz klin wyżowy. Zachodnia Skandynawia oraz Europa wschodnia znajdą się jutro pod wpływem niżów. Pozostały obszar naszego kontynentu będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku i środkowej Finlandii.

  Pogoda dzieli Polskę

  We wtorek na południowym wschodzie kraju utrzyma się front atmosferyczny. Nad tym rejonem Polski przez cały dzień kłębić się będą chmury. Może także przelotnie popadać. W drugiej części dnia na krańcach południowo-wschodnich mogą lokalnie wystąpić burze.

  Taki czarny scenariusz nie grozi całej Polsce. Będą jutro regiony kraju, gdzie zaświeci słońce, a pogodę określić będzie można mianem typowo wakacyjnej. Tak będzie na północy, w centrum i na zachodzie.

  Najwyższa temperatura, 28 st. C w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze, niewiele chłodniej, 27 st. C wskażą termometry w Szczecinie.

  W centrum, 25 st. C w Warszawie i 26 st. C w Łodzi. Na wschodzie kraju, od 22 st. C do 23 st. C. Najchłodniej będzie w Trójmieście, tam 21 st. C.

  Wiatr słaby i umiarkowany wiał będzie z północy. Do 60 km/h powiać może w czasie prognozowanych burz i opadów deszczu w Polsce południowo-wschodniej. W Zakopanem 19 st. C, 22 st. C w Tarnowie, Rzeszowie i Krakowie. Cieplej w Kaliszu, 26 st. C.

  W województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim na niebie niestety więcej chmur. Przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się w Białej Podlaskiej, a w Lublinie nawet burz.

  Na północnym zachodzie Polski w ciągu dnia przepiękna pogoda. Temperatura od 22 st. C w Słupsku, 25 st. C w Koszalinie, Pile, do 28 st. C w Gorzowie Wielkopolskim.

  Na północy i północnym wschodzie też pogodnie, słonecznie i ciepło. Od 21 st. C w Gdańsku, 22 st. C w Mikołajkach, Łomży, do 25 st. C w Toruniu i Płocku. Przelotnych opadów deszczu należy spodziewać się jedynie w Białymstoku, tam 23 st. C.

  Na południowym zachodzie Polski ciepło. Od 23 st. C w Częstochowie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

  Dobre warunki na drogach

  Warunki drogowe na przeważającym obszarze kraju będą dobre, zwłaszcza na północy, zachodzie i w centrum.

  Na południowym-wschodzie front atmosferyczny przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze. Dlatego też warunki drogowe w tym rejonie będą utrudnione. Kierowcy powinni spodziewać się śliskiej nawierzchni i momentami znacznie ograniczonej widoczności.

  Dobre samopoczucie

  Tam, gdzie chmury, czyli w Polsce południowo-wschodniej, biomet będzie niekorzystny.

  Z kolei na zachodzie i południu Polski pogoda będzie miała pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

  Wilgotność powietrza na południowym-wschodzie, gdzie chmury i deszcz, będzie wysoka, powyżej 70 proc. W centrum wyniesie ok. 50 proc, a na słonecznym zachodzie, 30 proc.

  Na południowym-wschodzie odczuwać będziemy komfort termiczny. Poza tym będzie nam zdecydowanie ciepło, a nawet gorąco w zachodnim rejonie Polski. Tutaj termometry wskażą 27-28 st. C w cieniu, więc w słońcu temperatura będzie jeszcze wyższa.

 • Zimno czy ciepło?
  To jak w końcu będzie? Osobiście wolałabym, żeby było chłodno - a w każdym razie chłodniej niż rok temu. Ale widzę, że zdania są podzielone - albo straszą upałami powyżej 35 stopni, albo marudzą o "polskiej byle jakiej pogodzie".
  ~ktos /2011-06-28 15:55
 • pogoda
  Jakie najchłodniej w trójmieście? W Zakopanem w tej chwili jest 12 stopni. Co oni chrzanią, gdzie to ciepło, gdzie te upały? Po co robicie 16 dniowe prognozy?
  ~urlopowicz /2011-06-28 12:04
 • Fajna strona
  Nareszcie cos o pogodzie, bo nie wiele było stron o pogodzie w kraju
  ~robo /2011-06-27 22:29
 • Blokada atmosweryczna
  w tym roku będzie strasznie zimne i mokre lato z moich obserwacji wynika że lipiec zimny i mokry a sierpień bardzo suchy i umiarkowanie ciepły mamy blokadę która towarzyszy europie tak więc w jednych miejscach będzie upał ponad normę a w innych miejscach będzie bardzo zimno zimno będzie w to lato na północy i centralnej europie niestety
  ~Daniel /2011-06-27 21:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...