Informacje
 • Pochmurno, deszczowo, burzowo

  30-06-2011 06:22 Prognoza pogody TVN Meteo na czwartek

  Burze nad Polską gwarantowane

  Shutterstock

  W czwartek Polska znajdować się będzie pod wpływem frontu atmosferycznego. Oznacza to silne opady deszczu i burze. Pogoda nie nastroi nas optymistycznie, z pewnością przyda się coś na poprawę humoru.

  Koniec czerwca szykuje się nam pochmurny i deszczowy. Dodatkowo, front unoszący się nad Polską, przynosi burze. W drugiej częsci dnia rozpogodzi się na południowym-wschodzie. Nadal będzie ciepło, nawet do 27 st. C na Suwalszczyźnie.

  Pomorze Zachodnie w pierwszej części dnia będzie pogodne. Termometry w Kołobrzegu wskażą 21 st. C, a w Bydgoszczy aż 26. Po południu nad te tereny dotrze front atmosferyczny, który przyniesie burze w Słupsku, Bydgoszczy, Pile i Gorzowie Wielkopolskim.

  Północny-wschód Polski będzie jutro najcieplejszym regionem. Termometry w Łomży i Białymstoku wskażą 27 st. C. Mieszkańcy tych terenów od rana mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a po południu burz.

  W centrum kraju również od rana będzie przelotnie padać. Po południu zagrzmi. Powietrze nagrzeje się do 25, 26 st. C.

  Frontowa i burzowa pogoda dotrze jutro na zachód, gdzie słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23 do 26 kresek.

  Silne opady deszczu w drugiej części dnia nie ominą południa, chociaż na krańcach wschodnich synoptycy nie wykluczają przejaśnień. Termometry w Zakopanem odnotują 21 st. C, a w Kilcach, Katowicach i Kaliszu 25.

  Kierowco, skoncentruj się

  Spadające ciśnienie będzie powodowało senność, a duszne powietrze rozdrażnienie i dekoncentrację, dlatego kierowcy powinni wytężyć zmysły wybierając się jutro w trasę. Dobrym pomysłem będzie wypicie kawy na przydroznej stacji benzynowej lub w zajeździe. W całym kraju spodziewane są opady deszczu, a więc drogi będą śliskie. Widoczność mają utrudniać silne opady nawet do 20 l/m kw. Będzie też mocno wiać, do 90 km/h.

  Nos na kwintę

  Rozdrażnienie, dekoncentracja i spadek nastroju to jutrzejsze pewniaki. Wszystko za sprawą frontu atmosferycznego. Przyniesie on opady deszczu, tak więc wilgotność w całym kraju będzie wysoka, w granicach 70-80 prc. Powietrze będzie jednak ciepłe, ale potowarzyszy nam odczucie duchoty, które minie po przejściu frontu. Warunki biometeo w całym kraju bedą niekorzystne. Przyda się kawa, bo ciśnienie nie dość, że niskie - 996 hPa, to jeszcze będzie spadać.

 • wprowadzenie w błąd
  Potwierdzam opinię tej Pani ponieważ w większości prognozowana pogoda się nie sprawdza od dwóch dni nie wybrałem się na ryby bo miały być burze ,a tu pogoda idealna.Mieszkam na mazowszu , a z tego portalu też nie można nic się dowiedzieć.
  ~plac /2011-06-30 20:17
 • W Bydgoszczy...
  ..., która nie jest na wschodzie było dziś sporo przejaśnień.
  ~jarex007 /2011-06-30 19:44
 • przepraszam bardzo...
  ..., ale co to znaczy "w najcieplejszym momęcie dnia"? Mówi się (pisze): "momencie"
  ~jarex007 /2011-06-30 19:42
 • do godziny przynajmniej 16:15...
  ... w Bydgoszczy nie tylko nie było burzy, ale nawet nie padało.
  I znowu Wam nie wyszło...
  ~jarex007 /2011-06-30 19:39
 • Wprowadzenie w błąd
  Przez te przepowiadanie deszczy i burzy zrezygnowaliśmy z 1-dniowego wypadu wakacyjnego do Gdańska....a okazało sie, że pogoda przez cały dzień była i jest wyśmienita....dzieci sa zawiedzione a ja jestem wściekła!! TV i net kłamią!
  ~Gab /2011-06-30 17:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...