Informacje
 • Polacy uciekają znad Bałtyku

  05-07-2011 07:33 Wolą wypoczywać za granicą
  Polacy uciekają znad Bałtyku

  Wielu Polaków rezygnuje z wyjazdu nad polskie morze

  sxc.hu

  Nie bałtyckie plaże, a biura paszportowe przeżywają oblężenie. Polskie morze nie cieszy się w tym roku popularnością. Plażowiczów odstrasza brzydka pogoda i tłumnie walą do biur podróży. Jak podaje "Rzeczpospolita", z wakacji nad Bałtykiem zrezygnować może nawet 300 tys. Polaków.

  Biura paszportowe oraz biura podróży, szczególnie te w Trójmieście, we Wrocławiu i w Krakowie, nie mogą opędzić się od interesantów. Przed ich siedzibami ustawiają się długie kolejki Polaków chcących wyjechać na urlop z kraju. Wszystko przez utrzymujące się od kilku dni załamanie pogody.

  Według Kaliny Paluch z biura podróży Triada długotrwałe ochłodzenie powoduje, że turyści zaczynają weryfikować swoje plany urlopowe. Im dłużej trwa deszczowa aura, tym więcej Polaków decyduję sie wyjechać za granicę.Wtedy w biurach turystycznych robi się tłoczno.

  Jakj szacują biura podróży, z wypoczynku nad Bałtykiem zrezygnować może nawet 300 tys. Polaków - podaje "Rzeczpospolita".

 • język autora
  Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na język używany przez autora :tłumnie walą do biur podróży"- urąga to dziennikarskim manierom i poszanowaniu czytelnika
  ~she /2011-07-05 23:35
 • statytyki
  aby być wirygodnym przytaczam statystyki

  55% naszych obywateli nie wyjezdza na żdne wakacje spędza je w domu
  28% naszych rodakow wyjezdza na wakacje w kraju
  26% wyjeżdza do rodziny
  14%spędza urlop na dzałce
  7% spędza urlop za granica korzystając z usług biura turystycznego
  7% inne
  6% samemu organizuje wyjazd za granicę
  3% spedza urlop w Pole za posrednictwem biura turystycznego

  To sa warygodn statystyki więc może wiecej rozsadku , zanim się napisze o tej "masowej" zagranicznej turystyce i ucieczkach z Polski na wakacje za granica!...

  ~leon /2011-07-05 20:49
 • wakacjomaniak
  ALE BZDURY CZŁOWIEKU WYPISUJESZ ...ZA 55OO-8000 DLA DWÓCH OSÓB NA 14 DNI TO GWARANTUJĘ CI ŻE JESTEM W STANIE WYSZUKAĆ WYJAZD NA SRI LANKĘ CZY TAJLANDĘ TYLKO TRZEBA TROCHE RUSZYĆ TYŁEK A NIE CZEKAĆ AŻ WSZYSTKO PODSTAWIW CI POD NOS
  ~WOJTAS /2011-07-05 20:46
 • Polacy uciekaja znad Bałtyku ...
  Kto tu pisze ze nie wiem o czym pisze , Ja mam nad morze 600 km za pobyt nad morzem z kosztem dojazdu płace ok 2000 zł niech mi ktos powoe gdzie za taka cene wypoczne na południu europy a zaznaczam ze nie głuduje , pewnie z nie chodze do drogich restauracji i na drogie imprezy ale ja jadę wypocząc .Napic się piwka za 5 zł a nie 5 euro i zjeśc obiad porządny obiat za 12 zł !
  ~leon /2011-07-05 20:05
 • hmmm
  Ktoś coś tu nie tego, bo niby mówią, że wszyscy uciekają znad Bałtyku, bo pogoda odstrasza, a tu proszę, chociażby dzisiaj, próbowaliśmy załatwić noclegi dla dodatkowej osoby, która miała z nami jechać i co?? Nigdzie nie było miejsca i niestety nie jedzie z nami.
  Poza tym, wakacje nad naszym morzem wcale nie są drogie, bez przesady. Noclegi w ładnych pensjonatach można dostać już za 45-50 zł od osoby z opłatą klimatyczną i darmowym parkingiem, budynek zamknięty bramami, pokoje eleganckie z wszystkim co potrzeba.
  Niestety zagranica wciąż jest droga mimo wszystko. Chorwacja z roku na rok coraz droższa, do tego płatne autostrady. A jak się jedzie zagranicę to nie na tydzień jak większość polaczków, a na 2 tygodnie. Co to jest tydzień?? Ani to porządnie na plaży poleżeć i się opalić, ani to coś zwiedzić. Przyjeżdżasz, rozpakowujesz się i za chwilę spowrotem pakowanie.
  Hotele 2/3-gwiazdkowe są nieraz gorszej jakości niż nasze pensjonaty bez gwiazdek. Tylko od 4-gwiazdek wzwyż hotele są dobre, no może jeszcze 3-gwiazdki +, w miarę są dobre, ale nie wszystkie. Kto się na tym zna to wie. Za takie wakacje dla 2 osób na 14 dni to koszt rzędu 5500-8000 zł i to hotele nie te 4-gwiazdkowe, a te przeciętne 3-gwiazdki, a gdzie wymiana, by sobie coś na pamiątkę kupić, pozwiedzać. No tak, ale większość Polaków to z hotelu tyłka nie rusza, ino żre, smaży się na plaży i tyle.
  Wcale nie jest tak kolorowo, jak wszyscy piszą i gadają. Oj, nie.
  ~wakacjomaniak /2011-07-05 19:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...