Informacje
 • Deszcz ciągle pada, Warszawa przecieka

  06-07-2011 11:35 Zalało Dworzec Centralny i m.in. ul. Puławską
  Deszcz ciągle pada, Warszawa przecieka

  Kałuże na peronach Dworca Centralnego

  tvnwarszawa.pl/Dawid Krysztofiński

  Woda na peronach Dworca Centralnego, głęboka kałuża wzdłuż ulicy Puławskiej - to skutek deszczu, który od kilku dni nie opuszcza Warszawy. W wielu miejscach woda wycieka ze studzienek, a na skrzyżowaniach psują się sygnalizatory - pisze tvnwarszawa.pl.

  Sprawą przeciekającego Dworca Centralnego dziennikarze tvnwarszawa.pl zajęli się po informacji internauty zamieszczonej w serwisie Kontakt 24.

  - Centralny przecieka w tych miejscach, które nie były remontowane, czeka je jeszcze uszczelnianie - zapewnia Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP.

  Zalana Puławska

  Z problemami spotkali się też kierowcy jadący od Piaseczna ul. Puławską. Zalane zostały dwa z trzech pasów na wysokości ul. Kormoranów. Utworzył się korek sięgający Piaseczna.

  - Rowy melioracyjne tutaj są zbyt płytkie i woda zwyczajnie wylała się z nich na ulicę - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

  Kolejni internauci na Kontakcie 24 informowali o przeciekających studzienkach i psujących się sygnalizacjach świetlnych.

  - Tego rodzaju zgłoszeń podczas dużego deszczu jest znacznie więcej - przyznał Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

  Czytaj więcej w portalu tvnwarszawa.pl

 • IMGW zmienia strategię blokowania dostępu do aktualnych map radarowych?
  Od kilku godzin na stronach portalu http://pogodynka.pl trwa przerwa w aktualizacjach bieżących map z radarów meteo. Początkowo można było sądzić, że to przejściowe kłopoty techniczne. Jednakże z dobrze poinformowanych źródeł w IMGW udało się ustalić, że radary nadal działają. Nasuwa się wobec tego pytanie: czy Instytut przypadkiem nie znalazł nowego sposobu na odcięcie społeczeństwa od jakże istotnych informacji? Informacji tym ważniejszych, że obecnie mamy wydane 2 ostrzeżenia hydrologiczne, każde II-go stopnia, a od kilkunastu godzin nad Polską występują obfite opady deszczu.

  Więcej na: http://uwolnicradary.blog.onet.pl
  ~Uwolnicradary /2011-07-06 17:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...