Informacje
 • Nowej Zelandii groziło tsunami. Przez kilkadziesiąt minut

  07-07-2011 07:09 Wstrząsy na Pacyfiku
  Nowej Zelandii groziło tsunami. Przez kilkadziesiąt minut

  Nowozelandzki port zagrożony tsunami

  Reuters TV

  W środę na południowym Pacyfiku doszło do trzęsienia ziemi o sile 7,8 w skali Richtera. Po wstrząsach, które miały miejsce w środę o 21:03 czasu polskiego, wydano ostrzeżenie przed tsunami dla Nowej Zelandii i okolicznych wysp, ale po kilkudziesięciu minutach je odwołano.

  Dno Pacyfiku zatrzęsło się o godzinie 7:03 w czwartek czasu lokalnego (w środę o 21.03 czasu polskiego), w pobliżu wysp Kermadec - podało w środę amerykańskie centrum geofizyczne. Ognisko wstrząsów znajdowało na głębokości 48 km, a epicentrum w odległości 210 km na wschód od wyspy Raoul w archipelagu Kermadec.

  Amerykańskie Centrum monitorowania tsunami na Pacyfiku wydało komunikat z ostrzeżeniem przed tsunami. Fala miała dotrzeć ok. północy czasu polskiego do East Cape, a godzinę później do Auckland na Nowej Zelandii. Jednak ostrzeżenie odwołano już po kilkudziesięciu minutach, kiedy okazało się, że wstrząsy nie wywołają nadejścia wielkiej fali.

  Powierzchnia należących do Nowej Zelandii wysp Kermadec wynosi 34 km kw. Są one niezamieszkane, jedynie na Raoul znajduje się stacja meteorologiczna i sejsmologiczna z 10-osobową załogą.

 • Wątpie ..
  Czy ja wiem, czy z tego mogło być tsunami ? Nie wiem nie znam się na tym ale na mój rozum to raczej tsunami by z tego nie było.
  Pozdrawiam
  ~PatrycjaKrakow /2011-07-07 10:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...