Informacje
 • Chcecie lata? Jedźcie w Bieszczady

  08-07-2011 06:05 Prognoza pogody TVN Meteo na piątek

  Bieszczadzkie lato w pełni

  Foto: sxc.hu/manitou/TVN Meteo

  W piątek w Bieszczadach upał, ale im dalej na zachód Polski, tym mniej przyjemnie. Pogoda w czasie dnia będzie się zmieniać. Jeden front atmosferyczny przesunie się na wschód, niestety kolejny nadejdzie do nas z zachodu. Dlatego ładną pogodą cieszyć będziemy się ledwie przez chwilę.

   

  W piątek na wschodzie kraju w końcu zrobi się pogodnie. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia stopniowo zacznie się chmurzyć. Niebo szybko zasnuje się grubymi, ciężkimi chmurami. Spodziewać należy się opadów deszczu i burz, które z zachodu zaczną się przemieszczać w głąb kraju.

  Burze na Pomorzu oraz lokalnie w centrum i na południu mogą być gwałtowne. Spaść może od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy. 

  Temperatura maksymalna od 22 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, 25 st. C w Wielkopolsce, 26 st. C na Żuławach, 28 st. C w centrum do nawet 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. W czasie burz jego siła w porywach wzrośnie do 90 km/h. Ciśnienie na barometrach w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa. Powoli będzie rosło.

  Na północnym-zachodzie Polski w ciągu dnia pochmurnie, deszczowo i burzowo. Temperatura od 22 st. C w Szczecinie do 27 st. C w Bydgoszczy i w Słupsku.

  Na północy i północnym-wschodzie kraju również należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Będzie jednak zdecydowanie więcej przejaśnień, zwłaszcza na krańca północno-wschodniej Polski. Na termometrach 27 i 28 st. C. Najchłodniej w Trójmieście, 26 st. C.

  Łódzkie, Mazowieckie i Lubelskie, w tych rejonach zdecydowanie lepsza pogoda z przejaśnieniami i wyższą temperaturą. W Warszawie, Lublinie i Włocławku termometry wskażą 29 st. C.

  Na południowym-zachodzie Polski pochmurno, deszczowo i burzowo, ale ciepło. Od 22 st. C w Jeleniej i Zielonej Górze do 29 st. C w Piotrkowie Trybunalskim.

  Na samym południu Polski także chmury, opady deszczu i burze. Wyjątkiem będą krańce południowo-wschodnie, z piękną, słoneczną i gorącą pogodą. Termometry wskażą tam 28 st. C w Zamościu i 31 st. C w Rzeszowie. Najchłodniej w Zakopanem, 26 st. C.

  Ciężkie warunki na drogach

  Warunki drogowe w ciągu dnia w większości rejonów Polski będą trudne. Spodziewamy się intensywnych opadów deszczu i burz. Lokalnie może spaść do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr może w porywach osiągać prędkość 90 km/h. Taka pogoda na zachodzie, na północy, na południu i w centrum kraju.

  Pogodnie będzie jedynie na wschodzie i tam warunki drogowe dobre.

  Warunki biometeo wszędzie niekorzystne

  W piątek odczuwać będziemy ciepło na północnym-zachodzie, gorąco w centrum i na północnym-wschodzie Polski, a upał na południowym-wschodzie kraju.

  Warunki biometeo niestety wszędzie niekorzystne.

  Wilgotność powietrza bardzo wysoka zwłaszcza tam, gdzie opady. Nawet powyżej 90 proc. W centrum około 80 proc., a na wschodzie kraju w granicach 60 proc.

 • sympatyczna Pani
  gorąco to mi się zrobiło po wysłuchaniu tej prognozy;)
  ~ToPodkarpacieWariacie_o_O /2011-07-07 23:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...