Informacje
 • Pół miliona zwiedzających. Kopernik bije kolejne rekordy

  08-07-2011 10:40 Kanapka z masłem dla czekającego w kolejce

  Foto: mat. prasowe CNK; Film: TVN24

  Co czeka półmilionowego zwiedzającego w Centrum Nauki Kopernik? Do końca nie wiadomo. Najprawdopodobniej przekroczy on bramki Centrum dziś o godzinie 11. Jednak na wszystkich zwiedzających będzie czekało wiele atrakcji.

  Pół godziny przed otwarciem przed wejściem do Centrum Nauki Kopernik zebrała się spora grupka ludzi. Pierwsi pojawili się około godziny 6. Byli to zwiedzający z Bydgoszczy, którzy wyjechali ze swojego rodzinnego miasta o 2 w nocy po to tylko, by dotrzeć przed otwarciem Kopernika. Można nazwać ich przezornymi, ponieważ czasem w kolejce do wejścia trzeba odstać 3-4 godziny.

  Kopernik bije rekordy

  Dyrekcja Cenrum Nauki Kopernik zakładała przez jego otwarciem, że w ciągu roku będzie przyjmować 350-400 tysięcy zwiedzających. Tymczasem, zaledwie po 8 miesiącach działalności, liczba ta przekroczy dziś pół miliona. Istnieje więc szansa, że do końca roku Kopernika odwiedzi milion gości.

  Kolejkowy quiz

  Ludzie, którzy zdecydują się dziś odwiedzić Centrum Kopernika i będą stać w kolejce do wejścia mają szansę wziąć udział w quizie związanym z liczbą dnia, czyli 500 tys. Zadawane będą pytania, w których treść wplątana będzie właśnie ta liczba.

  Pytania nie będą należeć do najprostszych. Ci śmiałkowie, którzy odpowiedzą na nie poprawnie, dostaną w nagrodę darmowe wejście bez kolejki. Chyba warto ruszyć szarymi komórkami.

  Kopernik wynalazcą kanapki z masłem

  Wszyscy, którzy przyjdą zwiedzić dziś CNK zostaną ugoszczeni specyficznym poczęstunkiem - kromką chleba z masłem. Dlaczego taki wyszukany przysmak kulinarny? Dlatego, że to Kopernik jest najprawdopodobniej wynalazcą pierwszej kanapki!

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...