Informacje
 • Warszawa otulona mgłą

  08-07-2011 07:28 O poranku mgła ograniczyła widoczność do 200 metrów

  Mglista impresja z Warszawy

  Zdjęcie: Kontakt 24/~WOJTEK; Film: TVN24

  W piątek rano Warszawę spowiła gęsta mgła. Choć mgła ograniczyła widoczność na drodze do 200 metrów, utrudniając jazdę kierowcom, lotnisko Chopina funkcjonowało normalnie. Zdjęcia spowitych w gęstej mgle stołecznych ulic zamieścili w serwisie Reporterzy 24.

  Urokliwe zjawisko atmosferyczne pojawia się zazwyczaj w godzinach porannych, gdyż w nocy ziemia się chłodzi, a powietrze przez to staje się bardziej wilgotne.

  - Teraz wskaźnik wilgotności powietrza w Warszawie wynosi ponad 90 porc. Mamy do czynienia z dość niezwykłą mgłą. Są to tak naprawdę dwa typy mgieł: radiacyjna w nocy, czyli z wypromieniowania ciepła i poranna, adwekcyjna, z napływu bardzo ciepłego powietrza na zdecydowanie chłodniejszy grunt - mówi Omenaa Mensah, prezenterka TVN Meteo.

  Chmura mikroskopijnych kropelek wody

  Mgła jest chmurą mikroskopijnych kropelek wody, wystepującą tuż nad powierzchnią ziemi. Często można zaobserować zjawisko podnoszenia się mgły. Jest ono wywołane ogrzaniem jej dolnych warstw powyżej punktu rosy, gdy mgła przemieszcza się nad ciepłym podłożem, lub gdy podłoże podwyższy swą temperaturę. Przyjmuje się, że mamy do czynienia z mgłą, gdy widoczność pozioma spada poniżej 1000 m.

  - Mglisto jest na Mazowszu. Jak na razie widzialność jest lokalnie ograniczona do zaledwie 200 metrów - dodaje Omenaa Mensah.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ MGŁY NAD WARSZAWĄ W KONTAKCIE 24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...