Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 13°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Postawili 33 ule na... lotnisku

  10-07-2011 07:40 Hodowla pszczół na terenach lotniska O'Hare w Chicago
  Postawili 33 ule na... lotnisku

  Lotnisko w Chicago ma nietypowych mieszkańców

  sxc.hu

  Chicagowskie O'Hare jest pierwszym lotniskiem w USA z pasiekami. Na terenach zielonych tego portu lotniczego ruszyła profesjonalna hodowla pszczół. Amerykanie inspirowali się pomysłem Niemców.

   Na O'Hare rozmieszczono już 33 ule. Pszczoły będą hodowane na niezagospodarowanych dotąd terenach zielonych znajdujących się na obrzeżach pasów startowych.

  "Słodkie początki"

  Program pod nazwą "Słodkie początki" prowadzi istniejąca od 10 lat organizacja North Lawndale Employment Network z zachodniej dzielnicy Chicago. Jej celem jest pomoc w znalezieniu pracy byłym przestępcom i osobom ubogim, a jednocześnie promowanie ekologicznych rozwiązań. Organizacja wypuściła na rynek linię naturalnych produktów kosmetycznych na bazie miodu.

  - Pszczołom dajemy szanse na przetrwanie w trudnym środowisku, a ludzie na pewno skorzystają na ogrodach, które wkrótce powstaną - powiedziała Amy Malick, zastępca komisarza ds. zrównoważonego rozwoju w miejskim departamencie lotnictwa w Chicago.

  Idealny sposób na zagospodarowanie lotniska

  Ocenia się, że na terenach należących do lotniska O'Hare znajduje się ponad 2,8 tys. hektarów terenów zielonych, które mogłyby zostać w podobny sposób zagospodarowane.

  Pierwsze pasieki wprowadziły na swoim terenie lotniska w Niemczech.

  - Robią to z powodzeniem od ponad dziesięciu lat i naprawdę jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Stanach Zjednoczonych możemy ich naśladować - podkreśliła Amy Malic.  

  Program "Słodkie Początki" został zaaprobowany przez Federalną Administrację Lotnictwa i amerykańskie ministerstwo rolnictwa. W przyszłym roku pierwsze ule mają także pojawić się na drugim chicagowskim lotnisku - Midway.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...