Informacje
 • Rowerem w 41 dni dookoła Polski

  02-08-2011 20:24 Ambitna wyprawa łódzkich studentów
  Rowerem w 41 dni dookoła Polski

  Na rowerze przejadą ponad 4 tys. km

  sxc.hu

  Dwaj łódzcy studenci wyruszyli we wtorek na 41-dniową rowerową wyprawę dookoła Polski. Za pięć dni mają zamiar dotrzeć do Zakopanego. Stamtąd ruszą na zachód, wzdłuż granic kraju. Do Łodzi planują wrócić 11 września.

  Studenci założyli sobie, że dziennie pokonają około 120 km. Wolą omijać główne szlaki tak, żeby poruszać się

  drogami powiatowymi, na których ruch samochodowy jest mniejszy.

  Podróż wzdłuż granic

  - Pomysł rowerowej podróży dookoła Polski jest pewnie mało oryginalny. Chcieliśmy jednak odwiedzić najbardziej odległe i atrakcyjne miejsca naszego kraju, a większość z nich znajduje się właśnie na obrzeżach Polski. Dlatego zdecydowaliśmy się na podróż wzdłuż naszych granic - powiedział przed wyjazdem student logistyki na Uniwersytecie Łódzkim Mateusz Buczkowski.

  Start odbył się w Łodzi

  Oprócz Mateusza na wyprawę dookoła Polski wyruszył także student budownictwa na Politechnice Łódzkiej Mateusz Bratuszewski. Ich podróż rozpoczęła się we wtorek na rynku łódzkiej Manufaktury. Młodzi mężczyźni zabrali ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy - m.in. namioty, śpiwory, karimaty, kuchenki gazowe oraz sprzęt do naprawy rowerów. Podróżnicy wierzą jednak, że nie przytrafią się im żadne awarie, a pogoda będzie im sprzyjać.

  Mają za sobą podobną wyprawę

  Bratuszewski i Buczkowski to członkowie czteroosobowej grupy "lepiejrowerem.pl", w której skład wchodzą także Mariusz Wroński i Jakub Jujka. Grupa ma na swoim koncie m.in. rowerową wyprawę dookoła Bałtyku. W trakcies "Tour the Baltic Sea 2010" rowerzyści pokonali ponad 5 tys. km po drogach Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji i Danii. W 52. dniu jazdy dotarli do Kopenhagi. Stamtąd, promem, wrócili do Polski. Każdy dzień podróży udokumentowali i opatrzyli wpisem na stronie internetowej grupy.

  Do pokonania 4,1 tys. km

  Teraz do pokonania mają przed sobą ok. 4,1 tys. km. Zawitają m.in. do Zakopanego, Szklarskiej Poręby, Frankfurtu nad Odrą, Kostrzyna nad Odrą, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gdańska, Elbląga, Suwałk, Białowieży, Soliny, Ustrzyk Dolnych i Górnych, Czorsztyna i Nidzicy. Po powrocie do Zakopanego pociągiem wyjadą do Łodzi.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...