Informacje
 • Podróż z wężem na szybie. Pojawiał się i znikał

  17-08-2011 07:06 Pasażer na gapę
  Podróż z wężem na szybie. Pojawiał się i znikał

  Wąż ukrył się pod maską

  Kontakt 24/Magda

  Niecodzienną przygodę przeżyła internautka @Magda, która wraz z mężem wracała autem z długiego weekendu. Nagle, w czasie jazdy, na szybie samochodu pojawił się wąż. Wizyta jak się później okazało zaskrońca, została udokumentowana, a film i zdjęcia @Magda zamieściła w serwisie Kontaktu 24.

  Wystraszone małżeństwo próbowało usunąć gada z maski za pomocą kija, próby te jednak nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Pozostało więc zgłoszenie na policję i straż pożarną.

  Jak relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 @Magda, cała historia najprawdopodobniej miała swój początek w Bielsku-Białej. "Auto stało zaparkowane przez około dwie godziny na terenach Cygańskiego Lasu. Wsiedliśmy z mężem do samochodu i ruszyliśmy w stronę Krakowa. W okolicach Wadowic wąż wydostał się na szybę i zaczął się po niej przemieszczać" - rozpoczyna swoją relację @Magda.

  Pojawiał się i znikał

  "Zatrzymaliśmy się, próbowaliśmy usunąć go kijem, ale się nam to nie udało. Gad uciekł, schował się w zakamarkach auta. Wsiedliśmy więc znowu do samochodu i ruszyliśmy w dalszą podróż. W międzyczasie wąż znowu wychodził na maskę. Tak dojechaliśmy do Krakowa. Nie znamy się na wężach, baliśmy się, że ten może być jadowity. Nie wiedzieliśmy, co zrobić, gdzie zgłosić problem. Udaliśmy się na komendę policji w Krakowie, gdzie zupełnie zdezorientowany policjant podał nam namiary do osoby, która zna się na wężach. Dowiedzieliśmy się, że to zaskroniec (gatunek niejadowitego węża)" - relacjonowała pełną emocji historię @Magda.

  ZOBACZ FILM W SERISIE KONTAKT 24

  Ukrył się przed strażakami

  Jak wynika z relacji @Magdy, małżeństwo udało się do straży pożarnej w Krakowie. "Wąż tak się ukrył, że nie udało się go znaleźć. Strażacy próbowali rozebrać samochód na części, ale węża nie znaleźli" - opowiada. Na pytanie, czy pani Magdalena nie obawia się korzystać z auta, nasza rozmówczyni stwierdza, że strażacy zapewnili, iż wąż nie przedostanie się do środka pojazdu (kierowcę i pasażerów oddzielają od zaskrońca filtry powietrza, w których właściciele samochodu widzą nadzieję). Małżeństwo obawia się jedynie, że zaskroniec może po raz kolejny zaskoczyć w czasie jazdy.

 • Dorodny zaskroniec
  Dorodny ten zaskroniec. Ja bym go pomylił ze żmiją, bo bardzo podobny. Zaskrońce rzadko kiedy osiągają, aż taką wielkość, raczej żmije zygzakowate. Mieli go na widelcu jak widać na zdjeciach, a wąż wiadomo , że bedzie uciekał lub atakował. Raczej to pierwsze, a jak atak to raczej żmija i w samoobronie. Pewnie już uciekł i poszedł w swoją stronę. Tyle, że przemieścił się o kilkaset kilometrów :)>.
  ~look7 /2014-10-05 16:00
 • wąż
  Dobrze że na zewnatrz a nie w środku sie wyłonil
  ~monia /2011-08-17 16:43
 • bym padła...
  Ja na pewno bym spowodowala wypadek :/
  ~Monia /2011-08-17 11:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...