Informacje
 • Rekin zabił go podczas miodowego miesiąca

  17-08-2011 12:36 Rekin ludobójca krąży wokół Seszeli
  Rekin zabił go podczas miodowego miesiąca

  Rekin ludobójca

  Wikipedia

  Brytyjski turysta, który spędzał miesiąc miodowy nurkując na Seszelach, zmarł we wtorek w wyniku obrażeń spowodowanych przez atak rekina - podały lokalne władze. Tragedia rozegrała się na oczach żony turysty, która była w tym czasie na plaży.

  - Brytyjczyk doznał ciężkich obrażeń rąk i bioder. Udzielono mu pomocy medycznej, ale niestety bezskutecznie. Nie uzyskaliśmy jeszcze wyników sekcji zwłok, ale z pewnością stracił dużo krwi - powiedział rzecznik lokalnej policji.

  30-letni Ian Redmond z Lancashire i jego żona w niedzielę mieli wracać do domu. Rekin zaatakował we wtorek u wybrzeży wyspy Praslin, kiedy Redmond nurkował niedaleko plaży. Rannego wyłowili rybacy i przypłynęli z nim na brzeg.

  Rekin ludobójca

  - Widziałam jego żonę mówiącą pięciu osobom, że do samego końca miała nadzieję, że jej mąż przeżyje atak rekina. Wszyscy próbowali mu pomóc, ale nikomu się nie udało - relacjonuje właścicielka restauracji na plaży.

  Ponad dwa tygodnie temu na tej samej plaży rekin zabił 36-letniego francuskiego turystę. Podejrzewa się, że mogła to być ta sama ryba.

  Władze Seszeli wprowadziły w środę zakaz kąpieli i zamknęły plaże w zagrożonym rejonie. - Musimy znaleźć tę bestię i usunąć ją z naszych wód. Poprosiliśmy już o pomoc władze RPA i dwóch specjalistów przybędzie tu w czwartek - powiedział dyrektor urzędu turystycznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...