Informacje
 • "Pora deszczowa zamiast zimy, tornada i plagi " Apokaliptyczna wizja Reportera 24

  22-08-2011 08:01 Przeczytaj artykuł naszego użytkownika
  "Pora deszczowa zamiast zimy, tornada i plagi " Apokaliptyczna wizja Reportera 24

  Polska może zmienić się w pustynię - pisze Reporter 24

  sxc.hu

  Bazując na najnowszym raporcie Międzynarodowej Komisji ds. Zmian Klimatu, Reporter 24 snuje daleko idące wnioski dotyczące naszego kraju. Według niego w najłagodniejszej wersji, już w tej dekadzie czeka nas powódź stulecia. Natomiast w najgorszym wypadku Polska stanie się pustynią, a cała cywilizacja wyginie.

  "Jeśli temperatura ociepli się o jeden stopień, to czeka nas inna pogoda niż ta, którą znaliśmy w XX wieku. Głębokie niże będą zderzać się nad Polską z gorącymi masami powietrza, powodując powstawanie iście tropikalnych zjawisk (...). Coraz potężniejsze orkany będą nawiedzać Polskę w półroczu zimowym, niszcząc wsie i miasta. Tysiące osób będzie bez prądu" - pisze Reporter 24.

  Im cieplej, tym gorzej

  "Jeśli temperatura ociepli się o cztery stopnie, to strefy klimatyczne przesuną się na północ, a plaże Międzyzdrojów i Kołobrzegu staną się następnym Costa del Sol. Susze zniszczą plony we wschodniej i centralnej Polsce, a temperatury na Podkarpaciu sięgną 40oC. Opady latem znikną całkowicie i występować będą tylko na zachodzie kraju. Wisła – królowa polskich rzek, latem będzie niczym strumień. Zacznie brakować wody. Zmieni się linia brzegowa kraju" - snuje dalej Reporter 24.

  Apokalipsa z winy człowieka

  Jeśli temperatura ociepli się o pięć stopni, (...) Bałtyk coraz bardziej będzie przypominać pustkowie bez ryb i roślin (...). Nastanie rozpad cywilizacji i anarchia. Będzie głód i niedobór wody. Polacy będą walczyć o przetrwanie (...). Rozszerzająca się pustynia Gobi połączy się z Kara-kum i dotrze do Polski. Nastąpi całkowita anoksja oceanów, a do atmosfery dostawać się będzie siarkowodór i metan. Rozpocznie się szóste w dziejach Ziemi – masowe wymieranie. Tym razem wywołane przez ludzi" - apokaliptycznie wieszczy na koniec swojego artykułu Reporter 24.

  Pełna treść materiału Reportera 24 znajduje się poniżej:

 • Do Autora
  Drogi Autorze, bo tytuł Reportera 24 jest dla mnie nad wyraz pretensjonalny, pozwolę się niezgodzić z Tobą w wielu kwestiach dotyczących przyszłego klimatu w Polsce. Nie obraź się, ale stałeś się ofiarą nachalnej manipulacji IPCC, NOAA i komisarzy UE ds.klimatu. Nie wiem , jaki poziom wiedzy meteorologicznej reprezentujesz, ale musisz wiedzieć, że zmiany klimatyczne nie sa funkcja liniową. Zgodnie z teorią chaosu, a ścislej rzecz biorąc definicją Atraktora Lorenza, nawet najmniejsze fluktuacje zmiennych wywołują poważne konsekwencje w przebiegu danego procesu, a jak wiemy na kilmat składa się praktycznie nieograniczona liczba zmiennych ( piszę celowo nieograniczona, bo obecnie dysponujemy zbyt małą liczbą parametrów opisowych, aby wysuwać jakiekolwiek jednoznaczne wnioski). W związku z czym Twoje wizje klimatu w Poslce, traktuję wyłacznie w kategoriach literackich, a nie naukowych.
  ~Gregor /2011-08-23 14:40
 • burze i huragany
  Burze z tornadami EF 5 i huragany takie jak katrina.
  ~Huoimhyj /2011-08-23 13:42
 • Już były pierwsze tego oznaki
  Pamiętacie styczeń z 2007 roku? Niemal przez cały miesiąc padał deszcz a temperatura nawet sześciokrotnie przekraczała +10 stopni, w najcieplejsze dni dochodząc do +15 stopni.
  ~Luk /2011-08-23 12:10
 • Niestety...
  Nic nie idzie ku temu, żeby powstrzywać emisję CO2. IPCC2014 masz rację i fajnie to opisałeś. Moim zdaniem jak się ociepli o ten 1.0 stopień (a mamy już chyba 0,8 stopnia) to może wreszcie ludzie zmądrzeją (ale wątpie). A zagrożenie kataklizmami pogodowymi czycha. Ja już się obawiam orkanów zimą i powodzi wiosenno;letnich, suszach, którę mogą być nawet w jesiennej porze nie mówiąc o ekstremalnych burzach, którę będą nam pokazywać że nie tylko w USA są tak widowiskowe, ale i w Polsce. Będzie jazda...
  ~sebek /2011-08-23 11:59
 • Bieguny ciepła i wpływ suchego powietrza
  Zawsze to Dolny Śląsk był i w zasadzie wciąż jest najcieplejszym regionem Polski. Podkarpacie leży daleko od morza i oceanów i jest bardziej wystawione na działanie gorących mas powietrza, azjatyckiego pochodzenia. To prawda, w Rzeszowie zimy są surowsze niż np. w Gdańsku, który leży nad morze, są może bardziej takiej jak w Kazachstanie (no może trochę przesadzam). Jednak przesunięcie się stref klimatycznych sprawi, że latem w południowo-wschodniej Polsce będą królować silne upały. A zima? No cóż, przy wzroście o 4 stopnie, zimy już nikt nie zobaczy, nawet w Tatrach. Dlatego tak ważne jest powstrzymanie emisji CO2 jak tylko to możliwe, wszędzie, na całym świecie.
  IPCC2014 /2011-08-22 23:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...