Informacje
 • Wakacyjna pogoda zostanie za granicą

  23-08-2011 21:39 Prognoza pogody dla kurortów

  sxc.hu

  W środę na polskim wybrzeżu, mimo upałów w pierwszej połowie dnia, pogoda nie będzie dobra z powodu burz, które mają nawiedzić kraj. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w europejskich kurortach. W Hiszpanii upały co prawda nieco zelżeją, ale nadal temperatura przekraczać będzie 30 kresek.

  Turyści wypoczywający na nadbałtyckich plażach nie będą mogli liczyć w środę na ładną pogodę. Chwile ze słońcem będą nieliczne. Synoptycy zapowiadają intensywne opady deszczu oraz gwałtowne burze. W czasie wyładowań atmosferycznych siła wiatru będzie wzrastać. Ciepło, od 24 st. C w Ustce, Jastarni i Krynicy do 27 st. C w Międzyzdrojach.

  Woda w Bałtyku chłodna. Od 18 st. C w Ustce, Kołobrzegu, Jastarni, Łebie i Sopocie do 19 st. C w Międzyzdrojach oraz w Krynicy Morskiej.

  W Hiszpanii kontynentalnej upały nieco zelżeją. W środę na termometrach w Walencji 31 st. C, a w Maladze 33 st. C. Równie gorąco na Balearach. Na Majorce w najcieplejszym momencie dnia synoptycy prognozują 32 st. C. Kąpiele morskie będą przyjemnie chłodzić. Woda w tym rejonie ma 23-26 st. C.

  Nieco bardziej zachmurzone będzie niebo na Wyspach Kanaryjskich. Tam też temperatura będzie niższa. Na Teneryfie i Gran Canarii pojawi się 26 st. C. Turyści wypoczywający na Lanzarotte mogą liczyć na jeden stopień więcej. Woda w oceanie nagrzała się do 23 st. C.

  Więcej informacji na klipach wideo:

  Zobacz więcej na mapie:


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...